امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
استودیوی بانجی و شرکت اکتیویژن از یکدیگر جدا شدند وب سایت تخصصی
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   9

همکاری استودیوی بانجی (Bungie) و شرکت اکتیویژن (Activision)، باعث انتشار دو بازی بزرگ و پر طرفدار به نام‌های Destiny و Destiny 2 شد که طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرد. با این حال، به تازگی خبر رسیده که این دو مجموعه به طور کلی از یکدیگر جدا شده‌اند و رابطه‌ای با یکدیگر ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با وب‌سایت همراه باشید.

این موضوع از دید هیچکس پوشیده نیست که رابطه میان استودیوی بانجی و شرکت اکتیویژن از همان اوایل و در زمانی که حتی نسخه اول بازی Destiny عرضه نشده بود، با مشکلاتی همراه بود و می‌توانستیم مشاهده کنیم که آن ها به سختی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند. اما در زمانی که نسخه دوم بازی، یعنی بازی Destiny 2 عرضه شد، مسائل خیلی جدی‌تر شد و این دو مجموعه اختلافات بیشتری با هم پیدا کردند. پس از تمام واکنش ها، اختلافات بر سر دارایی‌ها و وعده‌هایی که به درد استودیوی بانجی نمی‌خورد و آن‌ها را قبول نمی‌کرد، باعث شدند تا کار این دو سرانجام به جدایی برسد. استودیوی بانجی به تازگی به صورت رسمی در وب‌سایت خود، موضوع مهم و بزرگی را به اشتراک گذاشتند و اعلام کردند که کار آن‌ها با شرکت اکتیویژن به پایان رسیده است. بانجی در بیانیه‌ای این گونه توضیح داده است:

زمانی که ما در سال 2010 برای اولین بار همکاری خودمان را با اکتیویژن آغاز کردیم، صنعت گیمینگ نسبت به جایگاه کنونی، بسیار متفاوت بود. به عنوان یک استودیوی مستقل که قصد دارد تا یک تجربه جدید را خلق کند، ما همکاری را می‌خواستیم که ایمان و باور بسیاری به ما داشته باشد. ما برای Destiny یک دیدی داشتیم که به آن باور داشتیم اما برای عرضه عنوانی با آن اندازه (مقیاس)، ما به پشتیبانی یک همکار ناشر ثابت نیاز داشتیم.

با اکتیویژن، ما یک چیز ویژه ساختیم. تاکنون، Destiny به طور مجموع، حدود 50 میلیون بازی و گسترش دهنده را برای بازی‌بازان در سراسر دنیا به ارمغان آورده است. مهم تر از این موضوع، ما شاهد یک جامعه طرفداری بی‌نظیر بودیم – ده ها میلیون گاردین پر قدرت – برخواستند و با سرنوشت (Destiny) روبه رو شدند، تا با یکدیگر بازی کنند، تا خاطراتی را بساند و به اشتراک بگذارند و حتی کارهای فوق‌العاده ای انجام دهند که فراتر از عنوانی بود که ما به اشتراک گذاشتیم، تا یک تاثیر مثبت برروی زندگی روزمره مردم داشته باشد.

با این که با توجه به بیانیه منتشر شده، استودیوی بانجی نسبت به همکاری 8 ساله خود با شرکت اکتیویژن راضی و خشنود به نظر می‌رسد، اما به هر حال، آن ها جدایی رسمی خود را از این شرکت بزرگ اعلام کرده‌اند تا نام و تمام دارایی‌های مربوط به Destiny، باری دیگر تنها متعلق به استودیوی بانجی باقی بماند. تیم بانجی همچنین اعلام کرده که برنامه‌ها برای جدایی از شرکت ناشر هم‌اکنون در دستور کار قرار داده شده و هر دو طرف و مجموعه قول داده‌اند تا طرفداران، کوچکترین آسیبی به خاطر این اتفاقات نبینند. بانجی در ادامه این چنین توضیح می‌دهد:

با Forsaken، ما یاد گرفتیم و گوش کردیم و تابع چیزی که طرفداران از تجربه Destiny می‌خواهند، شدیم. آسوده خاطر باشید چرا که بیش از این در راه است. ما به ارایه نقشه (طرح کلی) Destiny ادامه می‌دهیم و به انتشار تجربه های فصلی در ماه‌های آینده، امیدوار هستیم و همچنین طرفداران خود را با معرفی های هیجان انگیز درباره چیزهایی که در راه هستند، غافلگیر خواهیم کرد.

کاملا مشخص بود که از همان زمان عرضه نسخه دوم بازی Destiny، درگیری و کشمکش بین استودیوی بانجی و شرکت اکتیویژن بالا گرفته است. به طور کلی می‌توان گفت که استودیوی بانجی، تیم و مجموعه‌ای است که به شدت به آی پی تولید کرده، وابسته است و برای آن ارزش زیادی قائل می‌شود. در طرف دیگر، اکتیویژن قرار دارد که معمولا رابطه دوستانه و صمیمانه‌ای با کارکنان یا تیم‌های زیر نظر خود ندارد. همین دو دلیل کافی است تا جدایی بانجی از اکتیویژن را اتفاقی عادی بدانیم؛ اتفاقی که دیر یا زود، رخ می‌داد. در هفته‌های اخیر، اخبار خوبی ار طرف شرکت اکتیویژن – بلیزارد منتشر نمی‌شود؛ پس از جدایی مدیران بخش مالی شرکت اکتیویژن، حالا می‌شنویم که یکی از استودیوهای بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی نیز این شرکت را ترک کرده و شاید آینده خوبی در انتظار اکتیویژن نباشد.

با تمام این تفاسیر، نمی‌توان منکر این قضیه شد که سری Destiny با تمام محتواها و گسترش دهنده‌های پر تعدادی که برای آن ساخته و عرضه شد، سود خوبی را نصیب شرکت‌های سازنده و ناشر کرد و باید ببینیم که آیا بانجی می‌تواند به تنهایی از پس مخارج ساخت و انتشار محتوا برای Destiny 2 بربیاید یا خیر. این احتمال نیز وجود دارد که به زودی خبر همکاری آن‌ها با شرکت ناشر دیگری را بشنویم.

نظر شما در مورد جدایی استودیوی بانجی و شرکت اکتیویژن چیست؟ آینده سری Destiny را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
منبع :comicbook

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید