امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
صحبت های مدیر عامل شرکت انویدیا درمورد کنسول سویچ
2/50 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   201

مدیر عامل شرکت انویدیا درمورد هوش مصنوعی و کنسول سویچ شرکت نینتندو صحبت‌های جالبی را انجام داده است که مطالعه آن‌ها خالی از لطف نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیم‌شات در ادامه این مطلب همراه باشید.

آقای جنهتسون هوانگ (Jen-Hsun Huang)، مدیر عامل شرکت انویدیا، در یک مصاحبه اعلام کرده است که به عقیده وی در آینده به جای صرفا یک هوش مصنوعی، شاهد هوش‌های مصنوی زیادی خواهیم بود. او گفته است که شرکت انویدیا قصد دارد تا هوش مصنوعی مخصوصی برای بخش‌های مختلف دارویی و بخش‌های تولیدی خود داشته باشد. بر اساس گفته‎های او، انویدیا قصد دارد تا در هر زمینه‌ای هوش مصنوعی مخصوص به همان زمینه را طراحی کند. از هوش‌های مصنوعی که شرکت انویدیا قصد دارد در آینده استفاده کند می‌توان هوش‌های مصنوعی بخش بازاریابی، خط تولید، پیش بینی، نیروی انسانی و غیره را نام برد.

هرچند مدیر عامل شرکت انویدیا عقیده دارد که آینده در گرو هوش مصنوعی قرار دارد، اما لزومی ندارد که در طراحی آن‌ها از فیلم‌های علمی تخیلی الهام گرفته شود.

او در این باره گفته است که لزومی نمی‌بینم فیلم‌های علمی تحیلی را تماشا کنم، چرا که خود ما امروز به بخشی از آن (ترکیب علم و تخیل) تبدیل شده‌ایم. شرکت انویدیا به چنان دانشی دست پیدا کرده است که در چنین فیلم‌هایی به تصویر کشیده می‌شوند. اگر به واقعیت مجازی، هوش مصنوعی که داریم و تمام ربات‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهیم نگاه کنید، متوجه می‌شوید که ما توانسته‌ایم بسیار به فیلم‌های علمی تخیلی نزدیک شویم.

چگونه شرکت انویدیا برای تکمیل کنسول سویچ با نینتندو همکاری کرده است؟ یکی از دلایلی که شاهد حضور انویدیا و پردازنده گرافیکی آن در کنسول‌های نسل حاضر (پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان) نیودیم، به تولید نکردن واحدهای پردازنده x86 (که در این کنسول‌ها وجود دارد) توسط شرکت انویدیا مربوط می‎‌شود. آقای هوانگ در این مورد گفته است که اگر کنسول خاصی، مهارت‌های ویژه و منحصر به فرد ما را نخواهد، بنابراین، وارد آن تجارت نخواهیم شد.

او در ادامه گفت که کنسل سویچ شرکت نینتندو طراحی بسیار سنت شکنی دارد. هرچند قدرت گرافیکی مسئله مهمی است، چرا که بازی‌های امروزه بر این اساس ساخته می‌شوند، اما اندازه و مصرف بهینه انرژی آن از اهمیت بیشتری برخوردار است چون آن‎‌ها (شرکت نینتندو) قصد دارد تا یک کنسول قابل حمل برای بازیکنان تولید کند.

بازی‌هایی که آن‌ها می‌خواهند برای این کنسول تولید کنند، بسیار منحصر به فرد بوده و نظیر آن تاکنون مشاهده نشده است. در ساخت و تولید این کنسول 2 تیم بزرگ مهندسی با یکدیگر همکاری کرده و یک محصول فوق‌العاده را به وجود آورده‌اند. تجربیات چندین و چند ساله تمام مهندسان ما برای تولید این کنسول به کار گرفته شده است. چنین پروژه‌هایی باعث پیشرفت و منبع الهام ما می‌شوند و این پروژه برای هر 2 طرف (انویدیا و نینتندو) سودآور بوده است.

نظرات خود را در رابطه با صحبت‌های آقای هوانگ در مورد کنسول سویچ شرکت نینتندو را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید