امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
فیل اسپنسر کنسول های آینده ایکس باکس دوباره از سخت افزار AMD بهره می برند
3/50 امتیاز از 1 رای
 لپ تاپ  |     |   8

همیشه پیش از انتشار اطلاعات یک کنسول، برای همه، مخصوصا افرادی که در زمینه سخت افزار و مسائل فنی بازی‌های ویدیویی فعالیت می‌کنند، مهم است تا بدانند کنسول مورد نظر، چه سخت افزاری را درون خود جای داده و از چه برندی برای تولید کنسول، کمک گرفته‌اند. با توجه به گفته‌های فیل اسپنسر، به نظر می‌رسد که سخت افزار کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌باکس نیز توسط شرکت AMD تامین می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با وب‌سایت همراه باشید.

سونی و مایکروسافت، هر دو در نسل هشتم کنسول‌ها، برای تولید و ساخت کنسول‌های خود، به سراغ شرکت AMD رفتند و از سخت افزار تولید شده توسط این شرکت بزرگ، درون کنسول‌های خود استفاده کردند. همه ما می‌دانیم که در چند سال اخیر، شرکت رقیب، یعنی شرکت انویدیا (Nvidia) در زمینه تولید سخت افزار در راستای بازی، بهتر کار کرده و می‌توان به جرئت گفت که از AMD جلوتر است اما شاید دلیل استفاده سونی و مایکروسافت از سخت افزار AMD، قیمت پایین‌تر آن بوده باشد که برای کنسول‌های خانگی، منطقی به نظر می‌رسد.

با تمام این تفاسیر، این سوال پیش می‌آید که آیا کنسول‌های آینده نیز از سخت افزار شرکت AMD استفاده خواهند کرد یا خیر. با این که شرکت نینتندو به تازگی اعلام کرده که برای تولید کنسول های آینده خود با شرکت انویدیا قرارداد بسته و با آن‌ها همکاری می‌کند، اما به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد تا همچنان با شرکت رقیب، یعنی شرکت AMD همکاری داشته و کنسول‌های آینده را با کمک این شرکت تولید کند. در جریان رویداد CES 2019، رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، یعنی آقای «فیل اسپنسر» (Phil Spencer)، در مورد ادامه استفاده از چیپ های شرکت AMD، فرهنگ شرکت و همچنین سابقه و تاریخچه AMD در نوآوری توضیحاتی را ارایه داد.

به عنوان یک شرکت، ما به فرصت درون گیمینگ نگاه می‌کنیم و یکی از مواردی که می‌خواهم بگویم این است که زمانی که فکر می‌کنیم که همکاران ما چه کسانی هستند، به شرکت های بزرگی فکر می‌کنیم که کار فوق‌العاده ای انجام می‌دهند و همچنین این کار را به روش درست آن انجام می‌دهند. [مدیر عامل شرکت AMD، دکتر Lisa Su] کسی است که من در این صنعت، به شدت برای او احترام قائل هستم و من راهی که او با آن AMD را رهبری می‌کند، دیده ام و من فکر می‌کنم که داشتن یک همکار به مانند AMD که اینقدر همکارانه و نزدیک با ما و در جهت فناوری های آینده ما کار می‌کند و همچنین، چنین سطح فرهنگی دارد، شگفت انگیز است.

با نگاه کردن به پلتفرم های آینده که در حال ساخت آن ها هستیم و کاری که هم‌اکنون انجام می‌دهیم، همکاری و نوآوری‌هایی که در گذشته دیده‌ایم، ما را به جایی که هم‌اکنون هستیم و کاری که هم‌اکنون قادر به انجام آن هستیم، رسانده‌اند. من فکر می‌کنم که آن‌ها (AMD) قرار است در تلاش‌های آینده ما، به شدت مهم باشند. من امیدوار هستم تا این موارد را در آینده بیشتر به مردم نشان دهم.

قطعا نمی‌توان این نکته را انکار کرد که شرکت AMD در نسل هشتم کنسول ها، سخت افزاری کاملا مناسب و با قیمت عالی برای شرکت های سونی و مایکروسافت تهیه کرد و همکاری با این شرکت بزرگ سخت افزار، باعث شد تا معماری و چیپ‌های مناسبی را درون کنسول‌های نسل هشتمی (مخصوصا پلی‌استیشن 4) مشاهده کنیم. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که معماری سخت افزاری طراحی شده برای ایکس‌باکس وان، به مایکروسافت این اجازه را داد تا قابلیت پشتیبانی از نسل قبل را در این نسل زنده کند و طرفداران بسیاری را از همین راه به دست آورد.

اگر مایکروسافت بتواند در کنسول نسل بعدی خود نیز از چیپ‌های خانواده AMD استفاده کند، قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، در آینده گسترده‌تر هم خواهد شد؛ دقیقا همان کاری در رابطه با ایکس‌باکس 360 و ایکس‌باکس وان انجام شد. در طرف دیگر، سونی نیز می‌تواند با همکاری دوباره با AMD، پشتیبانی از نسل قبل را حداقل برای پلی‌استیشن 4 داشته باشد و مانند نسل هشتم، برای این موضوع زیر سوال نرود. با تمام این تفاسیر، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد تا در نسل آینده، بیش از یک یا دو کنسول منتشر کند و این طور که لو رفته، 4 کنسول مختلف در برنامه تیم ایکس‌باکس قرار گرفته است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد.

نظر شما در مورد همکاری دوباره تیم ایکس‌باکس با شرکت AMD چیست؟
منبع :gamingbolt

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید