امروز : جمعه, 03 اسفند 1397
فیلم Creed II آخرین حضور سیلوستر استالونه در نقش راکی خواهد بود
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   52

قرار گرفتن فیلم Rocky در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 1996 و کسب اسکار بهترین فیلم سبب شد تا سیلوستر استالونه به سطح بی نظیری از شهرت دست یابد.

حال با گذشت سالیان طولانی از غوقای این فیلم بی نظیر، علیرغم فراز و نشیب‌های حرفه‌ی هنری سیلوستر استالونه، هنوز هم شخصیت راکی عنصری جداناپذیر از شهرت این بازیگر محسوب می‌شود. اما حالا به نظر می‌رسد که سیلوستر استالونه با انتشار یک ویدئو در اینستاگرام اعلام کرده که اسپین اف فیلم Rocky تحت عنوان Creed II، به حضور وی در نقش راکی بولبوآ خاتمه خواهد داد. استالونه بیان کرد که هیچ‌گاه انتظار فیلم دیگری با حضور شخصیت راکی را نداشته است؛ تا اینکه تیم تهیه کنندگان فیلم Creed II او را برای تجدید نقش آفرینی در فیلم به وسوسه انداختند.

بر اساس گفته‌های وی، فیلم کرید پایانی بر حضور او به‌عنوان شخصیت راکی در دنیای سینمایی خواهد بود. کناره‌گیری استالونه از بازی در نقش راکی حقیقتا در بهترین زمان ممکن به وقوع پیوست. اما با صرف نظر از جنبه‌های فنی، بازنشستگی وی از این شخصیت برای میلیون‌ها طرفدار حسی مملوء از غم القاء کرده است.

استالونه در فیلم Creed II، با تکیه بر تجربیات حقیقی خود باری دیگر به خوبی از پس به تصویر کشیدن راکی بر آمده است. در این فیلم کاملا می‌توان گذر زمان را در شخصیت راکی احساس کرد. فیلم Creed II تا حدی داستان کامل زندگی راکی را به سرانجام می‌رساند. در مسیر فیلم، راکی و آدونیس کرید از فرصتی برای اصلاح بزرگترین اشتباه خود یعنی باخت بی‌رحمانه‌ی کرید در برابر آیور، بهره‌مند می‌شوند. البته این تنها نقطه‌ی مثبت داستان نبوده زیرا راکی نیز در تلاشی برای جبران اشتباهات گذشته‌ی خود، اقدام به راست و ریس کردن رابطه‌‌ی خود با فرزندش می‌کند. حال در ادامه‌ی مسیر داستانی این شخصیت تنها مرگ وی باقی می‌ماند که آن هم به احتمال زیاد در فیلم بعدی کرید به تصویر کشیده خواهد شد.

هرچند این اولین تلاش استالونه در کناره‌گیری از شخصیت راکی نبوده و وی سال 2006 نیز اقدام به خداحاقظی از این نقش کرده بود. در این نسخه از فیلم، راکی به حضور در رینگ و مبارزه با بوکسوری جوان تحریک شده بود. این فیلم با بهره‌گیری از عناصری قبیل گذشت زمان و کهولت سن، سعی در به پایان رساندن همیشگی این شخصیت داشت اما طبق معمول راکی به راحتی کنار نکشید. با در نظر گرفتن سطح موفقیت فیلم Creed II، بازگشت استالونه به سری فرانچایز راکی خیلی دور از تصور نخواهد بود.

منبع :comicbook

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید