امروز : ﺳﻪشنبه, 02 بهمن 1397
چقدر امکان دارد که نسخه پی سی بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شود؟
3/50 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   59

شرکت Rockstar هنوز هیچ حرفی از نسخه پی‌سی بازی Red Dead Redemption 2 نزده است، و طرفداران بازی را بر روی این پلتفرم حسابی منتظر نگه داشته است. البته چنین تاخیری را برای عرضه نسخه پنجم GTA نیز شاهد بودیم. بازی Red Dead Redemption 2 برای کنسول‌ها عرضه شده است و هر روز که می‌گذرد احتمال عرضه بازی برای رایانه‌‌های شخصی کم‌تر می‌شود.

اما مدت زمان کوتاهی پس از عرضه بازی Red Dead Redemption 2، اطلاعت درون اپلیکیشن همراه بازی استخراج شده و به نسخه رایانه شخصی بازی نیز اشاره می‌کند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به تاریخچه شرکت Rockstar که سابقه بدی در دیر عرضه کردن بازی‌های خود برای PC دارد؛ همچنین با در نظر گرفتن این فرض که بازی Red Dead Redemption 2 برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد یک تاریخ احتمالی برای آن در نظر خواهیم گرفت.

اپلیکیشن همراه بازی Red Dead Redemption 2 به نسخه PC اشاره می‌کند

این برنامه که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شود و به همراه بازی Red Dead Redemption 2 اطلاعاتی درون خود دارد که احتمالا به چنین اتفاقی اشاره دارد. این اطلاعات که از طریق سایت Rockstar Intel منتشر شدند به پارامترهایی اشاره می‌کنند که در واقع تنظیمات گرافیکی هستند که مختص PC است.چقدر امکان دارد که نسخه پی سی بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شود؟

همچنین در این اطلاعات به امکان استفاده از دستگاه واقعیت مجازی Oculus Rift اشاره شده است، این امکان وجود دارد که پس از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 برای رایانه‌های شخصی بتوانیم از Oculus Rift برای بازی کردن استفاده کنیم. در واقع این اطلاعات مهم‌ترین مدرکی است که درباره نسخه رایانه‌های شخصی Red Dead Redemption 2 وجود دارد.

نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 در پروفایل یکی از کارکنان شرکت Rockstar در سایت Linkedln دیده شده بود

یکی از کارکنان ناشناس شرکت Rockstar در پروفایل خود نوشته بود که بر روی بازی Red Dead Redemption 2 کار کرده و همچنین پلتفرم‌های مقصد این بازی را علاوه بر کنسول‌های سونی و مایکروسافت، رایانه‌های شخصی نیز نوشته بود. قبل از این‌که پروفایل او اصلاح شود این نزدیک‌ترین احتمال به عرضه بازی برای PC بود. اما این احتمال هم وجود دارد که این نوشته فقط یک اشتباه تایپی بوده باشد.چقدر امکان دارد که نسخه پی سی بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شود؟

همچنین وقتی که از مدیرعامل شرکت Take Two پرسیده شد که آیا بازی Red Dead Redemption 2 برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد یا نه پاسخ داد: «هرگاه که خبری از چنین اتفاقی شود مطمئن باشید که شرکت سازنده خود اطلاع‌رسانی خواهد کرد.»

به صورت کلی شرکت Rockstar سابقه بدی در انتشار بازی‌های خود برای پلتفرم PC دارد

بازی GTA IV با هفت ماه تاخیر برای PC عرضه شد.

بازی LA Noir با تاخیر شش ماهه برای PC عرضه شد.

بازی Max Payne 3 دو هفته بعد از عرضه بر روی کنسول‌ها راهی PC شد.

بازی GTA V پس از هفده ماه تاخیر برای رایانه‌های شخصی عرضه شد. این عنوان ابتدا برای کنسول‌های نسل هفتم عرضه شد، سپس از وقتی پنج ماه از عرضه بازی برای نسل هشتم گذشته بود بازی راهی پلتفرم PC شد. البته عرضه بازی با سه ماه تاخیر صورت گرفت.

اما باید گفت که اگر نسخه رایانه‌های شخصی بازی Red Dead Redemption 2 برای عرضه برنامه‌ریزی شده باشد پس از همان ابتدا تصمیم پورت بازی بر روی این پلتفرم گرفته شده است. وقتی در سال 2015 با شرکت Rockstar North درباره پورت بازی GTA V برای PC مصاحبه کردیم آن‌ها گفتند: «ما از همان روز اول تصمیم داشتیم که بازی را برای PC عرضه کنیم.»

چرا Red Dead Redemption برای رایانه‌های شخصی عرضه نشد؟

نسخه اول بازی وقتی در سال 2010 عرضه شد هیچ‌وقت نسخه PC نداشت. وقتی در سال 2011 از شرکت Rockstar درباره این تصمیم پرسیده شد: «تمام چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که اگر این کار برای تیم ما قابل انجام باشد و از لحاظ اقتصادی نیز کار درستی باشد؛ ما هر بازی را برای هر پلتفرمی عرضه خواهیم کرد و این مسئله فقط درباره پلفترم PC نیست. مسئله این است که گاهی عرضه یک بازی برای تیم ما ممکن نخواهد بود.» بازی Red Dead Redemption تنها بازی بزرگ این شرکت نیست از فقط برای کنسول‌ها عرضه شد، اگر به ده سال پیش نگاه کنید متوجه می‌شوید که بازی Midnight Club: Los Angeles نیز برای PC عرضه نشد. چقدر امکان دارد که نسخه پی سی بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شود؟

فروش رویایی بازی GTA V خود دلیل خوبی برای عرضه بازی است

بازی GTA V در مجموع نود میلیون نسخه فروش کرد، رقمی که در نوع خود بسیار شگفت‌انگیز است. بر اساس آماری که از سوی سایت Steam منتشر شده است تعداد بازیکنان این بازی دوازده میلیون نفر بوده‌اند. البته این رقم بدون در نظر گرفتن فروش فیزیکی بازی و نسخه‌هایی است که از طریق Social Club خریداری شده‌اند؛ پس در مجموع بازی چیزی بیشتر از دوازده میلیون نسخه فقط بر روی پلتفرم PC فروخته است. همین آمار ثابت می‌کند که فروش بازی Red Dead Redemption 2 در صورت عرضه برای این پلتفرم تضمین شده است.

در حال حاضر به شکلی کاملا قانونی می‌توانید بازی Red Dead Redemption را بازی کنید

البته شاید این مسئله برای گیمرهای ایرانی صادق نباشد، اما از طریق سرویس استریم شرکت سونی که Playstation Now نام دارد به راحتی می‌توانید این عنوان را بر روی رایانه‌های شخصی اجرا کنید. مطمئنا این روش جایگزینی برای داشتن بازی در اکانت استیم خودتان نیست ولی در هر صورت می‌توانید بازی را انجام دهید بدون این که نیاز باشد به خاطرش یک کنسول نسل هفتمی را خریداری کنید. چقدر امکان دارد که نسخه پی سی بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شود؟

نظر شما چیست؟ به نظر شما شرکت Rockstar سیاست خوبی را در قبال بازی Red Dead Redemption 2 پیش گرفته است؟ آیا بالاخره طرفداران این پلتفرم نیز موفق به تجربه این بازی خواهند شد؟

منبع :pcgamer

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید