امروز : شنبه, 04 اسفند 1397
ConsenSys استارتاپ مشهور حفر معادن فضایی را تصاحب کرد
4/00 امتیاز از 1 رای
 تکنولوژی  |     |   59

این هفته، یک شرکت فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین استارتاپ Planetary Resources که در صنعت فضایی پیشرو است را تصاحب کرد. شرکت ConsenSys واقع در بروکلین نیویورک که در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد، در اطلاعیه‌ای از به اختیار درآوردن شرکت استخراج معادن فضایی Planetary Resources خبر داد.

مقاله‌های مرتبط:

  • ناسا با کمک Planetary Resources به جستجوی سیارات قابل سکونت می‌گردد
فعلاً مشخص نیست که این دو شرکت چه نوع همکاری می‌توانند با یکدیگر داشته باشند، ولی جو لوبین ،بنیانگذار ConsenSys، از این اقدام به‌عنوان «غیرمتمرکز سازی فعالیت‌های فضایی» یاد کرده است.لوبین در بیانیه‌ی خود اعلام کرده است:

من Planetary Resources را به خاطر نبوغ بی‌همتا، سابقه‌ی نوآوری و الهام‌بخشی آن برای مردم تمام سیاره‌ی‌مان و همچنین آینده‌نگری بی‌نظیرش تمجید می‌کنم. اضافه کردن قابلیت‌های فضایی ژرف به اکوسیستم ConsenSys نشانگر باور ما به پتانسیل پروژه‌ی Ethereum برای کمک به بشریت جهت ایجاد سیستم‌های قانونی اجتماعی جدید از طریق اعتماد خودکار و اجرای تضمین شده است. همچنین این امر بیانگر اعتقاد ما به دموکراتیزه کردن و غیرمتمرکزسازی فعالیت‌های فضایی برای متحدکردن گونه‌های ما و به فعل درآوردن ظرفیت‌های دست نخورده انسانی است.

لوبیت قول داده است که در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری را در مورد این حرکت منتشر کند. درعین‌حال، کریس لویکی، مدیرعامل Planetary Resources، نیز به ConsenSys ملحق خواهد شد. لویکی در مورد این اتفاق چنین اظهارنظر می‌کند:

من به دستاورد فوق‌العاده گروه‌مان افتخار می‌کنم، سپاسگزار طرفداران آینده‌نگرمان هستم و از پیوستن به ConsenSys برای ارتقای کارمان جهت گسترش منطقه‌ی نفوذ اقتصادی بشریت به منظومه‌ی خورشیدی بسیار خوشحالم.

Planetary Resources که در سال ۲۰۱۰ با نام Arkyd Astronautics و با مدیریت پیتر دیاماندیس، مؤسس X Prize، آغاز به کار کرد جرقه‌ی درخشانی در دنیای شرکت‌های خصوصی فضایی به حساب می‌آمد. اما اوایل سال جاری این شرکت از بازنگری در رویکردش به دنبال عدم توانایی در جذب سرمایه کافی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

همکاری نزدک و مایکروسافت در استفاده از فناوری بلاک چین
پیش‌بینی رشد سالانه‌ی ۶.۲ درصدی برای بازار ارزهای دیجیتال
HSBC پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرد
کوچ مهندسین شاغل در سیلیکون ولی به سوی صنعت بلاک چین
تاثیر صنعت خصوصی فضایی روی فعالیت‌های ۶۰ سال آینده ناسا

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید