امروز : دوشنبه, 02 بهمن 1396
پشتیبانی از تصاویر GIF به واتس اپ اضافه شد
3/72 امتیاز از 9 رای
 موبایل  |     |   181

در کشور ما استفاده از مسنجرها و پیام‌رسان‌ها چند سالی است که اوج گرفته و اصولا تمام امور ارتباطی ما بر پایه این اپلیکیشن‌هاست. از وی‌چت و وایبر گرفته تا تلگرام که حال همه را جذب خود کرده است. حال در این گیرودار واتس‌اپ اعلام کرده که پشتیبانی کاملی از فرمت GIF خواهد داشت.

همان‌گونه که گفتیم، به تازگی تلگرام سردم‌دار پیام‌رسانی در ایران است و دیگر اپلیکیشن‌ها نسبتا به فراموشی سپرده شده‌اند، مگر این‌که کاربران وفادار همچنان به پلتفرم‌های قدیمی خود بسنده کنند. یکی از دلایل کوچ مردم به تلگرام داشتن قابلیت‌های رسانه‌ای فراوان بود. از پشتیبانی ارسال همه نوع فایل گرفته تا امکان پخش بسیاری از فرمت‌ها و همچنین کانال‌ها و گروههای عظیم و… که باعث شد این اپلیکیشن محبوب شود. واتس‌اپ در این گیر و دار کمی افت کرد و چندان قابلیت تازه‌ای به خود اضافه نکرد. البته این اپلیکیشن در کشور ما محبوبیت کمتری دارد وگرنه در کشورهای دیگر همچنان اپلیکیشن فوق محبوبی است. به تازگی این اپلیکیشن قابلیت پشتیبانی از فرمت GIF را به نسخه iOS اضافه کرده تا کاربران خود را راضی‌تر از همیشه نگه‌دارد و همچنین قصد دارد که این قابلیت را به زودی به نسخه اندروید خود نیز وارد کند. آپدیت تازه تنها به پشتیبانی از فرمت GIF خلاصه نمی‌شود و همچنین یه موتور جستجوگر برای این نوع فرمت تعبیه شده است. همچنین شما می‌توانید از طریق خود اپلیکیشن ویدئوهای شش ثانیه‌ای ضبط کنید که به عنوان یک عکس زنده یا یک تصویر متحرک می‌توانند استفاده شوند. همچنین در کنار این‌که می‌توانید خودتان GIF ضبط کنید، می‌توانید به تصاویر خود شکلک‌های مختلف، نوشته‌های مختلف یا اشکال و تزئینات مختلف بیفزایید. همچنین قابلیت Favorite کردن نیز وجود دارد و می‌توانید با محبوب کردن یک GIF آن را در دسترس همیشگی داشته باشید.

همانطور که گفتیم واتس‌اپ کمی از قائله عقب بود اما با این آپدیت تازه خود را به رقبایی جدی همچون iMessage اپل رسانده است. iMessage مدتی پیش این فرمت را پشتیبانی می‌کرد و همچنین داخل خود اپلیکیشن موتور جستجوگر GIFهای پیش‌فرض یا GIFهایی که از طریق سایت‌هایی همچون Tumblr پخش می‌شوند نیز وجود داشت. چندی پیش نیز این اپلیکیشن آپدیتی منتشر کرد که بعد از انجام آپدیت شما قادر بودید عکس‌هایتان را با قابلیت‌های بیشتری به اشتراک بگذارید. قابلیت‌هایی همچون اضافه کردن نوشته و شکلک و از این قبیل ویرایش‌ها که حال در شبکات اجتماعی داغ شده است. این آپدیت‌ها نشان می‌دهد که واتس‌اپ توجه زیادی به خلق مدیا و محتوا برای شبکه‌ها علاقه دارد و تلاش خود را خواهد کرد که اپلیکیشنش بستری برای تولید باشد.

PhoneArena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید