امروز : شنبه, 04 اسفند 1397
گزارش مایکروسافت در حال نهایی سازی قرارداد خرید استودیوی ابسیدین است
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   24

طبق گزارش جدیدی از کوتاکو، مایکروسافت در حال نهایی‌سازی قرارداد خرید استودیوی «ابسیدین اینترتینمنت» (Obsidian Entertainment) است.

به گزارش کوتاکو، مایکروسافت در مراحل پایانی ثبت قرارداد خرید استودیوی سازنده‌ی عناوین Fallout: New Vegas و Star Wars Knights of the Old Republic II به سر می‌برد. به گفته‌ی این سایت، چند نفر که راجع به مذاکرات بین مایکروسافت و ابسیدین به آن‌ها توضیحات مهمی ارائه شده، گفته‌اند که مذاکرات همچنان در حال انجام هستند و نهایی‌شدن آن‌ها فقط به زمان بستگی دارد.

به دنبال این موضوع، سخن‌گوی روابط عمومی مایکروسافت و همچنین استودیوی ابسیدین هم به این شایعات پرداخته‌اند و هر دو پاسخ‌های یکسانی داده‌اند. هر دو گفته‌اند که نظری درباره‌ی شایعات و احتمالات نمی‌دهند.

اگرچه شایعات خرید شرکت‌ها در صنعت بازی‌های ویدئویی رایج است، شرایط این دو شرکت طی چند وقت اخیر نیز احتمال صحیح بودن این شایعات را افزایش می‌دهد. مایکروسافت طی E3 2018 از خریداری چهار استودیو خبر داد ولی با این حال، رئیس مایکروسافت استودیوز یعنی «مت بوتی» (Matt Booty) در گفت‌وگو با سایت GameIndustry اظهار داشت که آن‌ها همچنان به دنبال خرید استودیوهای بیشتری هستند.

ابسیدین هم از زمان لغو شدن پروژه‌ی Stormlands، عنوان نقش‌آفرینی انحصاری ایکس‌باکس که قرار بود یکی از آثار نقش‌آفرینی برجسته‌ی ایکس‌باکس وان باشد، دچار مشکلات مالی قابل توجهی شده است. این استودیو با وجود دریافت بازخوردهای بسیار خوب از سوی منتقدان برای عناوین خود، بارها به پلتفرم‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی نظیر Kickstarter و Fig روی آورده است.

نکته‌ی جالب توجه‌تر، این هست که مدیر عامل استودیوی ابسیدین یعنی «فرگوس اورکارت» (Feargus Urquhart) طی مصاحبه‌ای با GameIndustry تعجب خود را از اینکه چرا تاکنون این استودیو خریداری نشده است، ابراز کرده بود. زمانی که از او پرسیده شد چه چیزی راجع به مسیر ابسیدین از زمان تاسیسش تاکنون وی را متعجب می‌کند، وی به عدم خریداری آن توسط شرکت‌های دیگر اشاره کرد. همچنین جهت شفاف‌سازی توضیح داد که از مستقل بودن طی 13 سال گذشته راضی است اما با خریداری شدن استودیو نیز مشکلی ندارد.

به‌طور کلی، مایکروسافت قصد دارد که با کار با استودیوهای بیشتر خلاء بازی‌های انحصاری خود را پر کند و ابسیدین هم به دنبال سرمایه‌گذارانی برای رفع مشکلات مالی و حفظ پروژه‌های خود است و این موضوع، باعث می‌شود که شایعه‌ی قرارداد بین آن‌ها هرچه منطقی‌تر به نظر برسد.

منبع :dualshockers

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید