امروز : پنجشنبه, 02 اسفند 1397
ربات جدید Sphero با نمایشگر LED و سنسورهای مادون قرمز معرفی شد
4/00 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   27

شرکت Sphero، یکی دیگر از ربات‌های توپی‌شکل خود را به نام Sphero Bolt معرفی کرد. Sphero Bolt از جمله محصولات رباتیکی شرکت اسپرو در زمینه‌ی محصولات مبتنی بر آموزش و یادگیری است. محصول جدید شرکت، نسبت به ربات‌های قبلی Sphero و Sphero Spark+ ارتقا پیدا کرده است.یکی از بزرگترین و قابل‌توجه‌ترین تفاوت‌های Sphero Bolt با نسل قبلی خود، این است که از نمایشگر ۸x۸ قابل‌برنامه‌ریزی LED بهره می‌برد. وقتی ربات فرمان یا دستوری را اجرا می‌کند، می‌تواند چهره‌ی لبخند همراه با چشمک‌زدن را نشان بدهد و یا برای نشان‌دادن مسیری که در آن حرکت می‌کند، از پیکان‌های جهت‌نما استفاده کند.
  • ربات جدید Sphero با نمایشگر LED و سنسورهای مادون قرمز معرفی شد
  • ربات جدید Sphero با نمایشگر LED و سنسورهای مادون قرمز معرفی شد
  • ربات جدید Sphero با نمایشگر LED و سنسورهای مادون قرمز معرفی شد
  • ربات جدید Sphero با نمایشگر LED و سنسورهای مادون قرمز معرفی شد

همچنین، Bolt دارای چهار سنسور مادون قرمز است. سنسورهای مادون قرمز این فرصت را در اختیار ربا‌ت‌ها قرار می‌دهد تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این اولین بار است که شرکت Sphero، رباتی را با چنین قابلیتی که بتواند با سایر ربا‌ت‌ها در تعامل باشد، طراحی کرده است. براساس اعلام شرکت سازنده‌ی ربات، حداکثر ۵ ربات جدید بولت می‌توانند از فاصله‌ی 5 متری با یکدیگر تعامل داشته باشند.

مقاله‌های مرتبط:

  • انقلاب رباتیکی آسیا چه پیامدی برای کارگران دارد
  • فیوژن؛ ربات حضور از راه دور کوله پشتی با قدرت کنترل دست‌‌ها
ربات جدید Sphero Bolt دارای یک چی‍پ compass داخلی است که با کمک آن بهتر می‌تواند به هدف مورد نظر خودش دست پیدا کند. ربات جدید، دارای حسگر نور محیطی و باتری ارتقاءیافته‌تری است که می‌تواند به‌مدت دو ساعت، شارژ مورد نیاز ربات را برای استفاده در زمان بازی و انجام کارهای سنگین تامین کند. اگر ربات حرکت‌های ساده‌ای داشته باشد، این زمان دو ساعت بیشتر هم خواهد شد. ربات‌های توپی‌شکل اسپرو از طریق اپلیکیشن نصب‌شده روی گوشی هوشمند قابل کنترل هستند؛ به‌همین دلیل به‌عنوان ابزار آموزشی مناسبی برای آموزش رباتیک و برنامه‌نویسی کامپیوتر می‌توان از آنها استفاده کرد. در حال حاضر دو اپلیکیشن Sphero Play برای حرکت‌دادن توپ با کمک صفحه‌نمایش لمسی دستگاه و اپلیکشن Sphero Edu برای کدنویسی و دادن برنامه به ربات برای کار کردن قسمت‌های مختلف از جمله ژیروسکوپ، شتاب‌سنج، قطب‌نمای مغناطیسی و حسگر نور در دسترس کاربران قرار دارد. علاقه‌مندان می‌توانند ربات جدید Sphero Bolt را از طریق وب‌سایت شرکت اسپرو با قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار خریداری کنند. انتظار می‌رود به‌زودی و در ماه جاری میلادی، امکان خرید ربات جدید در فروشگاه‌های خرده‌فروشی نیز مهیا شود.

بیشتر بخوانید:

انقلاب رباتیکی آسیا چه پیامدی برای کارگران دارد
فیوژن؛ ربات حضور از راه دور کوله پشتی با قدرت کنترل دست‌‌ها
میکرو ربات رولزرویس به کمک مکانیک های هواپیما می‌رود
مخترع ژاپنی موفق به ساخت ربات مقلد شد
سونی، ربات خانگی Aibo را روانه بازارهای امریکا می‌کند

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید