امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
بند CMRA به اپل واچ یک دوربین اضافه می کند
3/67 امتیاز از 9 رای
 گجت  |     |   167

ساعت‌های هوشمند، میوه‌های تازه باغ فناوری هستند و به همین دلیل هنوز امکانات چندانی را در ساعت‌های هوشمند شاهد نیستیم، یکی از این امکانات دوربین است که ظاهرا بند CMRA با اضافه کردن یک دوربین به اپل‌واچ مشکل نبود دوربین را در این ساعت هوشمند برطرف کرده است.

اگر از طرفداران دو آتشه فناوری هستند و هر محصولی را در ابتدای ورود به بازار تجربه می‌کنید ممکن است اولین ساعت هوشمند سامسونگ را به خاطر داشته باشید، سامسونگ در ساخت اولین گلکسی گِیر خود تجربه‌های زیادی به دست آورد، برای نمونه می‌توان به حضور دوربین در این ساعت هوشمند اشاره کرد، این امر باعث شد تا گلکسی گِیر ابعادی بیشتر از آنچه برای یک ساعت هوشمند مناسب است داشته باشد و در حین پوشیدن بر روی دست حسی نامانوس به کاربر دست دهد. در نتیجه جای خالی حضور دوربین در ساعت‌های هوشمند کاملا محسوس است.

اپل واچ هم که پس از عرضه به بازار توانسته خود را به یک پای ثابت بازار ساعت‌های هوشمند تبدیل کند، طرفداران زیادی دارد، اما در این ساعت هوشمند خبری از دوربین نیست، اینجاست که استارت‌آپی با نام Glide بند CMRA را برای اپل واچ معرفی کرده است، این بند یک دوربین با کیفیت را به ساعت هوشمند اپل اضافه می‌کند. بد نیست بدانید استارت‌آپ Glide پیش از این نیز اپلیکیشن چت ویدئویی سازگار با اپل واچ را معرفی کرده بود.

بند CMRA تازه معرفی شده، ظاهری پلاستیکی و اسپرت دارد و به یک دوربین ۸ مگاپیکسلی به همراه دوربین ۲ مگاپیکسلی برای عکس‌برداری از صورت مجهز است. در حال حاضر به غیر از این موارد، اطلاعات دیگری از بند CMRA در دست نیست، اما از قرار معلوم این بند به صورت مستقل انرژی خود را از باتری تعبیه شده در بند ساعت بدست می‌آورد. به همین منظور در کنار این بند، شاهد پایه‌ای نیز هستیم که شارژ بند CMRA و اپل واچ را به صورت همزمان انجام می‌دهد.

آری رُویزمَن (Ari Roisman)، مدیر عامل این استارت‌آپ مدعی است گوشی‌های هوشمند هر چقدر هم که دوربین خوبی داشته باشند، باز هم این دوربین تنها زمانی ارزش دارد که گوشی در جیب کاربر نباشد، اما ساعت همیشه به روی مچ دست کاربران بسته شده است و با این حساب اگر دوربین خوبی را در ساعت هوشمند شاهد باشیم، نیاز زیادی به بیرون آوردن گوشی از جیب و گرفتن عکس وجود ندارد.

قرار است بند CMRA اوایل فصل بهار سال آینده روانه بازار شود، این بند در حال حاضر به صورت پیش‌فروش با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد و قیمت نهایی آن پس از عرضه به بازار ۲۴۹ دلار خواهد بود.

theverge.com


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید