امروز : دوشنبه, 02 بهمن 1396
سجده مدیران سامسونگ برای عذرخواهی درباره گلکسی نوت 7
3/78 امتیاز از 9 رای
 موبایل  |     |   222

گلکسی نوت ۷ چنان افتضاحی به پا کرد که سامسونگ هر چقدر هم تلاش کند نخواهد توانست، آتش خشم کاربران را خاموش کند، حدود ۲۰ مدیر ارشد سامسونگ هفته پیش در مقابل کاربران کمر خم کردند تا شرمساری خود را بابت گلکسی نوت ۷ نشان دهند، اما این امر خشم کاربران چینی را بیشتر کرده است.

بازار چین، یکی از بزرگ‌ترین بازارها برای تولید کننده‌های گوشی‌های همراه است و سلاطین موبایل به این راحتی حاضر نیستند سهم خود از این بازار را در اختیار رقبا قرار دهند، در این بین خرابی و خطر انفجار گلکسی نوت ۷ صدمه زیادی به اعتبار سامسونگ در بازار کشورهای مختلف زد، به همین منظور چند روز پیش در شهر شیجیاژوانگ چین، ۲۳ مدیر ارشد سامسونگ از کره جنوبی و چین در مقابل فروشندگان گوشی‌های گلکسی این شرکت کمر خم کردند و در حالتی سجده مانند مراتب شرمساری خود را به نظر مشتریان رساندند.

تصاویر عذرخواهی مدیران سامسونگ در شبکه‌های بزرگ اجتماعی چین سریعا دست به دست شد و کاربران چینی زیادی در شبکه اجتماعی چینی Weibo از سجده کردن مدیران چینی سامسونگ گله کردند. سجده کردن ممکن است در فرهنگ‌های مختلف معنای متفاوتی داشته باشد، اما معنی کلی سجده در تمامی فرهنگ‌ها یکسان است. چینی‌ها در مقابل خدایان خود در معابد سجده می‌کنند تا از این طریق خضوع خود به بزرگان را به نمایش بگذارند. سجده کردن در فرهنگ چینی نشان از درماندگی و عجز هم دارد و به احتمال زیاد منظور سامسونگ از وادار کردن مدیران ارشد خود به سجده در مقابل کاربران و فروشندگان گوشی‌های این شرکت نشان دادن میزان شرمساری این شرکت بوده است. در واقع می‌توان گفت سامسونگ با این کار قصد داشته تا آبروی رفته خود در بازار چین را برگرداند، اما همان‌گونه که اشاره شد، این کار به مذاق کاربران چینی خوش نیامده است، چینی‌ها سجده مدیران چینی ارشد سامسونگ را حرکتی نامناسب تلقی کرد‌ه‌اند.

سامسونگ هم سریعا برای این که سر و ته قضیه را جمع کند بیانه‌ای را در نشریه The Paper چین منتشر کرد، سامسونگ در این بیانیه تاکید کرد که حرکت سجده نمادین مدیران این شرکت در شیجیاژوانگ چین حرکتی کاملا اختیاری بوده و این مدیران ارشد با میل شخصی خود در مقابل کاربران سجده کرده‌اند. سامسونگ تاکید کرد که هیچ دستور یا برنامه‌ای برای سجده مدیران ارشد این شرکت از پیش مشخص نشده بود. سامسونگ متذکر شد در این مراسم فروشند‌ه‌های گوشی‌های گلکسی برای اینکه وفاداری خود را به سامسونگ ثابت کنند، سفارش‌هایی را برای خرید گلکسی نوت ۷ از سامسونگ داشتند، این حرکت فروشندگان باعث شد مدیران ارشد حاضر در جلسه، تحت تاثیر این وفاداری قرار بگیرند و در حرکتی کاملا اختیاری سپاس و قدردانی خود را از فروشندگان و کاربران گوشی‌های سامسونگ در حالت سجده به نمایش بگذارند. متاسفانه در بین مدیران حاضر در این جلسه، مدیران چینی سامسونگ هم حضور داشند و این امر باعث خشم کاربران چینی شده است.

با این حساب باید گفت، سامسونگ تا رهایی از مخمصه‌ای که گلکسی نوت ۷ برای این شرکت ایجاد کرده است، زمان زیادی خواهد داشت و حتی سجده مدیران سامسونگ هم دردی را از کاربران خشمگین دوا نخواهد کرد.

Sammobile


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید