امروز : چهارشنبه, 04 بهمن 1396
گفتگوی با مدیر ارشد بازاریابی هواوی در ایران
3/72 امتیاز از 9 رای
 موبایل  |     |   198

این روزها خبر از عرضه پرچم‌دار جدید گوشی‌های آنر شرکت هواوی یعنی Honor 8 و دو گوشی هوشمند جدید سری Nova این شرکت است به همین منظور به سراغ بنیامین دارمی مدیر بازاریابی شرکت هواوی در ایران رفتیم تا در این خصوص و سایر برنامه‌های این شرکت گفتگویی را با هماهنگی صورت گرفته توسط الهه طاهری مدیر روابط عمومی دفتر هواوی در ایران انجام دهیم که در ادامه از نظر خواهید گذراند.

بنیامین دارمی فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه آزاد است و در حدود 8 سال در حوزه بازار گوشی‌های تلفن همراه در برندهای مختلف سابقه فعالیت دارد و هم‌اکنون به عنوان مدیر ارشد بازاریابی دفتر هواوی در ایران مشغول به کار است.

آخرین فعالیت‌های خبری انجام شده از سوی شرکت هواوی خبر از عرضه جدیدترین پرچم‌دار سری Honor و همچنین گوشی‌های هوشمند سری Nova دارد به نظرم بهتر است اولین سؤال مصاحبه را به همین موضوع اختصاص دهیم و جدیدترین خبرها از زمان عرضه این گوشی‌های هوشمند را بشنویم.

 • آخرین خبری که در این خصوص وجود دارد این است که گوشی هوشمند Honor 8 به عنوان جدیدترین پرچم‌دار سری Honor و گوشی‌های هوشمند Nova وNova Plus از ده روز دیگر یعنی بیستم آبان ماه به صورت رسمی در فروشگاه‌های آنلاین و بازارهای تلفن همراه عرضه خواهد شد. هر چند شاید این روزها بتوان این گوشی‌های هوشمند را در بازار پیدا کرد اما عرضه کاملاً رسمی و به صورت انبوه ما از همین تاریخ آغاز خواهد شد.

در خصوص عرضه گوشی هوشمندHonor 8 اطلاعات بیشتری ارائه دهید مانند مدل‌ها و قیمت آن‌ها.

 • گوشی Honor 8 در سه رنگ آبی، مشکی و سفید عرضه خواهد شد که هر سه این رنگ‌ها کاملاً با رنگ‌های آبی، مشکی و سفیدی که در سایر گوشی‌های دیده‌اید متفاوت است و به‌طور مثال با یک مشکی اصطلاحاً پیانویی و سفید کاملاً صدفی روبرو خواهید بود. این گوشی هوشمند با توجه به مشخصات آن یک گوشی هوشمند پرچم‌دار به حساب می‌آید.

در خصوص دو گوشی هوشمند سری Nova چطور خواهد بود؟

گوشی‌های نوا با قیمت حدودی یک میلیون تومان در ایران عرضه خواهند شد
 • گوشی‌های هوشمند سری Nova در دو مدل پلاس و معمولی عرضه خواهد شد و می‌توان گفت این گوشی‌های هوشمند قرار است در دسته گوشی‌های هوشمند حدود یک میلیون تومان به عنوان پرچم‌دار مطرح شود. هنوز قیمت‌گذاری رسمی برای این گوشی‌های انجام نشده اما تفاوت قیمتی معمول و نه چندان زیادی را برای آن‌ها در نظر خواهیم گرفت. اما خب این گوشی‌های هوشمند از نظر دسته‌بندی در رده گوشی‌های میان‌رده هستند.

شما در خصوص گوشی هوشمندHonor 8 این گوشی هوشمند را یک پرچم‌دار دانستید آیا به نظر شما اینکه ما به‌طور هم‌زمان پرچم‌داران سری Mate و سری P را در کنار سریHonor پرچم‌دار بدانیم در حق سری Mate و سری P جفا نکرده‌ایم؟

 • باید یک موضوع را برایتان روشن کنم از نظر شرکت هواوی‏، سری Honor یک برند کاملاً متفاوت از محصولات شرکت هواوی است اگرچه این موضوع در ایران به درستی شناخته نمی‌شود اما باید تاکید کنم که از نظر ما Honor 8 پرچم‌دار برند Honor است و از این نظر هویتی کاملاً مستقل از هواوی دارد.

گوشی‌های جدید Nova و honor 8 چه ویژگی‌های بارزی دارند که می‌تواند آن‌ها را به انتخاب اول خریداران گوشی‌های میان‌رده تبدیل کند؟

طراحی، دوربین و عمر شارژ مهمترین ویژگی‌های گوشی‌های جدید میان‌رده هواوی
 • در بازار ایران مشتریان برای خرید به ویژگی‌های خاص مورد نظر خود توجه می‌کنند و یکی از ویژگی‌های مهمی که در بازار ایران مورد توجه مشتریان است طراحی منحصربه‌فرد و متفاوت است و سری Honor و مشخصاً گوشی هوشمند Honor 8 این ویژگی و قابلیت مورد انتظار مشتریان را هدف گرفته و حتی میان پرچم‌داران بالارده بازار می‌تواند مطرح باشد. در عین حال مطمئناً عمر شارژ باتری موضوع مورد انتظار و ویژگی مهم دیگری است که مشتریان به دنبال آن هستند و مطمئناً در کنار قیمت مناسب، گوشی‌های سری Nova با توجه به آزمایش‌های صورت گرفته خواهند توانست نظر این دسته را به خود جلب کند و می‌توان گفت بهترین عمر شارژ باتری را در میان‌رده‌های بازار دارند. در کنار این دو قابلیت در سری Honor و Nova ما در این گوشی‌های هوشمند از دوربین خیلی خوبی نیز بهره گرفته‌ایم و به عنوان مثال در گوشی هوشمندHonor 8 از فناوری دوربین دوگانه پرچم‌دار سری P اما با لنزی متفاوت بهره گرفته‌ایم و انتظار تجربه خوبی برای مشتریان را داریم.

با توجه به تنوع زیاد گوشی‌های میان‌رده هواوی سری nova در چه رده‌ای نسبت به سری گوشی‌های آنر قرار می‌گیرند؟ آیا تصور نمی‌کنید افزوده شدن یک برند و نام جدید ممکن است مشتریان را گیج کند؟

 • این اصلاً هدف ما نیست. چیزی که باید در نظر بگیرید چرخه عمر محصولات در بازار است تمام تلاش ما در هواوی بر این است که این چرخه را کاملاً رعایت کنیم و در بازه‌های زمانی مشخص محصولات جدید را به بازار عرضه کنیم که عرضه این محصول اتفاقاً انتخاب را برای مشتریان آسان‌تر کند. ما برخلاف برخی شرکت‌ها که محصولات قدیمی را صرفاً به خاطر ادامه فروش در بازار همچنان عرضه می‌کنند اعتقادمان بر این است که مردم ایران لیاقت این را دارند که از آخرین تکنولوژی موجود در بازار بهره ببرند و ما این چرخه عمر محصول در بازار ایران را دقیقاً مانند بازارهای سایر مناطق جهان و کشورهای مدرن جهان در نظر می‌گیریم که این مدت قاعدتاً حول‌وحوش یک سال است.

آیا برنامه ویژه‌ای برای عرضه این گوشی‌ها به‌صورت بسته‌های همراه با هدیه و یا با تخفیفات ویژه در ابتدای عرضه دارید؟

 • ما یک برنامه تشویقی خرید در ابتدای عرضه این گوشی‌های هوشمند در نظر گرفته‌ایم اگرچه این محصولات به اندازه کافی جذاب و وسوسه‌کننده هستند اما ما برای آغاز فروش این محصولات بسته مناسبی برای خریداران و قدردانی از اعتماد آن‌ها به عنوان خریداران اول این محصولات در نظر گرفته‌ایم. در عین حال در بخش خدمات پس از فروش ما به کلیه خریداران با توجه به طراحی شیشه‌ای گوشی هوشمند Honor 8 و برای اینکه خریداران تجربه راحت‌تری در استفاده از این محصول داشته باشند تا سه ماه تعویض رایگان قاب شیشه‌ای محصول را در نظر گرفته‌ایم. ما ضمناً کمپین هیجان‌انگیز برای مشتریان هواوی در شبکه‌های اجتماعی داریم که همواره همراه هواوی در فضای مجازی بوده‌اند اما جزئیات بیشتر را به زمان برگزاری موکول می‌کنیم.

در مورد پرچم‌دار آینده هواوی یعنی Mate 9 چه اطلاعاتی می‌توانید در اختیارمان بگذارید؟ آیا زمان معرفی و یا عرضه حدودی این گوشی (یا گوشی‌ها) در ایران مشخص شده است؟

 • در مورد Mate 9 مطمئناً تا پنجشنبه این هفته باید صبر کنید و مطمئنم بعد از این تاریخ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت و افراد زیادی وجود خواهند داشت که در مورد این محصول حرف خواهند زد. در خصوص زمان عرضه نیز ما سعی می‌کنیم که این زمان را به حداقل ممکن برسانیم و پیش‌بینی ما بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اواسط دی‌ماه خواهد بود.

در گوشی‌های هوشمند هواوی شاهد استفاده از دوربین دوگانه هستیم و ظاهراً استفاده از این قابلیت به تمامی سری‌ها در حال سرایت است. آیا به نظر شما استفاده از این قابلیت در تمامی سری‌های هوشمند هواوی طراحی مستقل آن سری را زیر سؤال نمی‌برد؟

 • دوربین دوگانه تجربه موفقی در گوشی‌های هوشمند هواوی بوده و ما از مشتریان خود یاد گرفتیم که این دوربین دوگانه که مردم از آن استقبال کرده و باور دارند را در سایر محصولاتمان نیز استفاده می‌کنیم.

تاکنون هواوی در محصولات خود از صفحه‌نمایش Quad HD و فیلم‌برداری 4K بهره نبرده آیا مشخص است چه زمانی شاهد استفاده هواوی از این دو قابلیت و ویژگی خواهیم بود؟

 • هر دو این قابلیت‌ها و ویژگی‌ها در برنامه هواوی برای عرضه در گوشی‌های هوشمند وجود دارد اما اجازه بدهید شگفتی اعلام آن‌ها به زمان عرضه و معرفی محصولات موکول شود.

من اطمینان دارم که اگر شاهد عرضه آن‌ها درMate 9 نباشیم نهایتاً آن‌ها را در پرچم‌دار بعدی سری P خواهیم دید.

 • بهتر است این پیش‌بینی را به بعد از رونمایی گوشی هوشمند Mate 9 تا سه روز دیگر موکول کنید!

آیا می‌توانید آماری در مورد خریداران ایرانی گوشی‌های هواوی در اختیارمان بگذارید؟ ایرانی‌ها بیشتر به خرید گوشی‌های ارزان‌قیمت هواوی علاقه دارند و یا میان‌رده و پرچم‌دار؟

 • ما در بازار دسته‌بندی‌های مختلفی داریم که در برخی از این دسته‌بندی‌ها ما کاملاً و بدون چون و چرا اول هستیم و در کل می‌توان گفت برند هواوی در این زمینه برند چالشی بازار به حساب می‌آید. نگاهی به روند رو به رشد هواوی در بازار تلفن همراه ایران بیانگر این موضوع است. مشتریان در ایران به دنبال بهترین ویژگی‌ها با بهترین قیمت‌ها هستند که به‌طور مثال در گوشی هوشمند ‍P9 و مزیت دوربین این گوشی هوشمند شاهد این موضوع بودیم.

به نظر شما بزرگ‌ترین ضعف هواوی در ایران چه بوده و این شرکت چه برنامه‌هایی برای تبدیل شدن به برند اول گوشی‌های هوشمند ایران در آینده دارد؟

 • این موضوع که برای مشتری ایرانی هر کاری انجام بدهید شایسته بیشتر از آن است به کنار و انصافاً هوای تمام تلاش خود را برای پوشش تمام نیازی‌های مشتری ایرانی به کار بسته است. اگر نگاهی به پنج سال گذشته فعالیت ما در ایران بیندازید متوجه می‌شوید که نکته جالب این است که شاید همچنان برخی مشتریان ما حتی قادر به تلفظ صحیح نام هواوی نباشند اما همچنان مشتری ما هستند و در حال استفاده از محصول خریداری شده هستند و رضایت دارند. محصولات هواوی در بازار تلفن همراه محصولات مقبولی به حساب می‌آیند و در هر بخشی مشتریانی که به دنبال قابلیت خاصی هستند به محصولات ما توجه کامل دارند. در پنج سال گذشته شرکت‌های زیادی وارد بازار شده و بعد محو شده‌اند و این به خاطر همین مقبولیت محصول در بازار است. برای تبدیل شدن به برند اول در بازار تلفن همراه ایران ما نفوذ خودمان را از زمان ورود به بازار از گوشی‌های میان‌رده آغاز کردیم و در حال توسعه این تمرکز و نفوذ به گوشی‌های بالارده هستیم که توانایی ساخت تصویر ذهنی مناسب برای برند را دارند.

در ادامه این مصاحبه و در واقع سؤال آخر این مصاحبه در خصوص برنامه‌های هواوی برای تعامل بیشتر با کاربران مطرح شد که الهه طاهری مدیر روابط عمومی هواوی پاسخگوی این سؤال بود.

 • ما در هواوی این برنامه را داریم که روابط و همکاری‌هایمان با رسانه‌ها افزایش یافته و در واقع شکل جدیدی به خود بگیرد. فعالیت‌های دیجیتال ما با کاربران در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و برای آن‌ها نیز برنامه خوبی داریم که در آینده به‌موقع آن‌ها را اجرا خواهیم کرد.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید