امروز : چهارشنبه, 01 اسفند 1397
بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب
3/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   117

تا به حال شده است که به شدت منتظر قسمت جدید یکی از سریال‌های محبوب باشید ولی پس از تماشای آن به شدت ناامید و سرخورده شده باشید، ما در این مقاله به ده تا بدترین قسمت‌های سریال‌‌ها تلویزیونی خوب خواهیم پرداخت.

این اتفاق ممکن است برای هر سریالی رخ دهد و مجموعه‌هایی با چندین میلیون بیننده و چندین جایزه امی در کارنامه خود نیز ممکن است به چنین مشکلی دچار شوند. ما در این مقاله به سراغ بدترین قسمت‌های سریال‌‌های تلویزیونی رفتیه‌ایم و معیار خود را دیکر قسمت‌های این مجموعه قرار داده‌ایم.

10

نام سریال: Seinfeld

نام قسمت: The Dog

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

سریال Seinfeld یک مجموعه کمدی بسیار محبوب است که برای حس و حال خاص خود بسیار شناخته شده است، بسیاری از قسمت‌های این سریال در طی نه فصل عالی بوده‌اند و به لبخند را بر روی لب‌های بییندگان خود آورده‌اند ولی قسمتی به نام The Dog در فصل سوم یکی از معدود دفعاتی است که بیینده در برقراری ارتباط با سریال دچار مشکل می‌شود. در این قسمت جری قبول می‌کند که در هگنام بازگشت به نیویورک از سگ فردی که در هواپیما جانش را از دست داده بود، مراقبت کند و از طرف دیگر کرامر رابطه خود را با دوست دختر خود قطع می‌کند (کاری که به دفعات در تمامی فصل‌های سریال شاهدش هستیم) و این تنها اتفاقاتی است که در این قسمت رخ می‌دهد. این قسمت دو شخصیت دیده نشده نیز دارد که اولی سگی است که جری باید از آن مراقبت کند و دیگری دوست دختر کرامر است. این قسمت به هیچ وجه نه خنده دار است و نه جالب و در مقایسه با دیگر قسمت‌های این مجموعه واقعا چیز زیادی برای ارائه به مخاطب خود ندارد.

9

نام سریال: Mad Men

نام قسمت: Tea Leaves

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

قسمت اول فصل پنجم سریال Mad Men به نام Tea Leaves می‌توانست یک شروع عالی برای «جان هم» (Jon Hamm) به عنوان کارگردان باشد، ولی بعد از سال‌ها این قسمت به عنوان «بتی چاق» شناخته شده می‌شود و شروع کارگردانی جان هم، با یک شکست همراه شد. در ان زمان «جنیوری جونز» (January Jones)، بازیگر شخصیت بتی، حامله بود. از طرف دیگر نویسندگان تصمیم گرفتند به جای اینکه این موضوع را مخفی کنند، یک روایت داستانی جدید برای تغییرات ظاهری او ایجاد کنند و از این رو داستان چاق شدنش شروع شد. مشکل این قسمت این نبود که حاملگی جونز مخفی شده بود، بلکه این قسمت تمرکز زیادی بر روی شخصیت بتی و افسردگی حاصل از اضافه وزن او شده بود. بتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های زن این سریال، نتوانست در این قسمت طرفداران راضی نگه دارد.

8

نام سریال: Lost

نام قسمت: Stranger in a Strange Land

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

وقتی از دیمن لیندلوف، سازنده و تهیه کننده اجرایی سریال Lost، و کارلتون کیوس، نویسنده و دیگر تهیه کننده اجرایی سریال، از بدترین قسمت سریال به نام Stranger in a Strange Land سوال پرسیده شد، گفتند که این قسمت همه چیز به بدترین شکل ممکن پیش رفت و یا اینکه “این یکی از بدترین کارهای ما بود. ما از خالکوبی‌های واقعی میتو فاکس استفاده کردیم که نشان می‌دهد به چه اندازه نیازمند یک داستان فلش بک بودیم.” قسمت Stranger in a Strange Land به بدترین شکل ممکن بی اهمیت‌ترین جزئیات را با مخاطب خود در میان گذاشت و به سوال‌هایی پاسخ داد که شاید هیچ وقت به ذهن مخاطبین نیز خطور نکرده بود. این سوال این بود که خالکوبی جک از کجا آمده و به چه معناست؟ این قسمت از فصل سوم هیچ هدفی جز پر کردن فضا نداشت و فقط یک فیلر بد محسوب می‌شود. البته نکته مثبت این قضیه این بود که بعد از آن لیندلوف از این قسمت استفاده کرد تا به نویسندگان بفماند چه کارهای نباید بکنند.

7

نام سریال: Friday Night Lights

نام قسمت: Last Day of Summer

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

بعد از شروع بسیار خوب سریال Friday Night Lights با فصل یک بسیاری از طرفداران منتظر این بودند ولی نتیجه به هیچ وجه خوب نبود. در فاصله‌ای که بین فصل اول و دوم وجود داشت، طرفداران به شدت چشم انتظار تاریخ پخش بودند ولی سریال Friday Night Lights در فصل دوم قابل شناسایی نبود. این سریال که در مورد یک شهر فوتبال محور است در فصل دوم ریسک‌های زیادی کرده و صادقانه باید گفت که بسیاری از این ریسک‌ها جواب ندادند. بزرگ‌ترین مشکلات این فصل روابط خام، تغییرات زیادی در شخصیت‌ها و جنایی شدن سریال با اتفاق افتادن یک قتل بود. حداقل خبر خوب این بود که سازندگان و بازیگران قسمت Last Day of Summer را فراموش کردن تا بتوانند وضعیت سریال را بهبود ببخشند.

6

نام سریال: Star Trek: The Next Generation

نام قسمت: Shades of Gray

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

Shades of Gray یکی از معدود قسمت‌های بد سریال Star Trek: The Next Generation بود و نشان دهنده تنبلی و عملکرد بد نویسندگان این مجموعه در سال 1989 هست. تاکنون Shades of Gray یکی از بدترین بازخوردهای مجموعه‌های Star Trek در تلویزیون را کسب کرده است و در سایت IMDb نمره 3 از 10 را دارد. مجله معروف امپیار چند سال پیش یک رده‌بندی از بدترین قسمت‌های سریال Star Trek انجام داده بود و در آن جایگاه بدترین را به قسمت Shades of Gray داد. اما بعدها آن‌ها این جایگاه را از Shades of Gray پس گرفتند، چون باور داشتند که Shades of Gray لیاقت این را ندارد که یک قسمت کامل از این مجموعه باشد و محتوای کافی برای اینکه یک قسمت از سریال تلویزیونی باشد را ندارد.

5

نام سریال: Community

نام قسمت: Advanced Introduction to Finality

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

فصل جهارم سریال Community به فصلی بدون سازنده و شورانر معروف است چون سازنده این سریال، دن هارمون، اخراج شده بود. بدون حضور هارمون نویسنده بدون هیچ ناظری می‌بایست یک فصل به خوبی دیگر فصل‌های سریال Community می‌ساختند. شبکه NBC سعی خود را برای انجام این کار کرد ولی در نهایت فصل چهارم تنها سایه‌ای از بقیه فصل‌ها بود و هیچگاه نتوانست موفق باشد. هیچکدام از قسمت‌های این فصل برای طرفداران رضایت بخش نبود ولی همه با قطعیت Advanced Introduction to Finality را بدترین قسمت این مجموعه می‌دانند. Advanced Introduction to Finality که آخرین قسمت این فصل و شاید کل سریال بود به شکل عجیبی که حتی با استانداردهای خارج از عرفی که Community پیش می‌رفت نیز هم‌خوانی نداشت و هارمون هم حضور نداشت تا گروه را راهنمایی کند. بدتر از همه نیز این بود که بینندگان در آخر متوجه می‌شوند که در حال تماشا یک رویا هستند و در واقع این قسمت هیچ تلاشی برای پیش برد داستان نکرده است.

4

نام سریال: Dexter

نام قسمت: Remember the Monsters

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

سریال Dexter یکی از بهترین سریال‌های درام تاریخ تلویزیون است که طرفداران زیادی دارد ولی شاید بتوان گفت که همه این طرفداران از قسمت پایانی سریال که Remember the Monsters نام دارد ناراضی هستند. این سریال طی چندین فصل با قدرت پیش می‌رفت و داستان هر قسمت جذاب‌تر می‌شد و همه انتظار یک پایان شاهکار را داشتند ولی Remember the Monsters نتوانست کار خود را به خوبی انجام دهد. شاید بهتر بود که سریال Dexter با قسمت یکی مانده به آخر به پایان می‌رسد ولی سازندگان اگر این شخصیت محبوب را به یک چوب بر تبدیل نمی‌کردند، خیالشان راحت نمی‌شد. خیلی از مجموعه تلویزیونی هستند که در پایان نمی‌توانند کار خود را به درستی انجام دهد ولی Remember the Monsters حتی نمی‌تواند کمترین انتظارات را براورده کند. این قسمت نه تنها یک پایان خوب نبود، بلکه تماشای آن را می‌توان یک ساعت هدر دادن وقت خود بدانید.

3

نام سریال: Battlestar Galactica

نام قسمت: Black Market

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

تهیه کننده اجرایی و سازنده سریال Battlestar Galactica، رونالد دی. مور، برای بیشتر قسمت‌های این مجموعه یک پادکست منتشر می‌کرد که یک حالت مستند گونه داشت و در آن درباره قسمت مربوطه صحبت می‌کرد. او اما در مورد Black Market گفت بود که علاقه چندانی به این قسمت ندارد و از دلایل ضعیف بودن و مشکلاتش صحبت کرده بود. از آنجایی که خود سازنده این سریال قبول دارد و اعتراف می‌کند که Black Market قسمت بدی است، دیگر نباید انتظار داشت که طرفداران از آن لذت ببرند. در مورد این قسمت اگر بخواهیم بیشتر صحبت کنیم، فقط همین باقی می‌ماند که این قسمت نکته مثبت خیلی کمی دارد و بیشتر دقایق آن زجرآور است.

2

نام سریال: Buffy the Vampire Slayer

نام قسمت: Beer Bad

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

با توجه به حال و هوای بسیار خاص سریال Buffy the Vampire Slayer و تعداد فصل‌هایش، باید گفت که تعداد قسمت‌های کمی هستند که کیفیت بالایی ندارند ولی در میان آن‌ها قسمتی به نام Beer Bad بدترین عملکرد را دارد و بدترین قسمت این مجموعه‌ی بسیار عالی است. این قسمت تلاش سازندگان برای استفاده از پولی را نشان می‌دهد که توسط اداره ملی مبارزه با مواد مخدر به آن‌ها پرداخت می‌شد. اینچنین پولی به مجموعه‌هایی که حاوی پیام ضد مواد مخدر باشد داده می‌شد ولی سازندگان در این نقطه از داستان خراب‌کاری کردند. نه تنها Beer Bad بدترین قسمت این مجموعه است، بلکه اداره ملی مبارزه با مواد مخدر باور داشت که پیام ضد مواد مخدر سریال به به خوبی بیان نشده بود و هیچ پولی به سازندگان تعلق نگرفت.

1

نام سریال: How I Met Your Mother

نام قسمت: Last Forever

بدترین قسمت های سریال ها تلویزیونی محبوب

شاید با دیدن نام سریال How I Met Your Mother در لیست تعجب کنید ولی دلیل آن بد بودن قسمت Last Forever است و می‌توان آن را بدترین قسمت‌های سریال‌‌ها تلویزیونی محبوب دانست؛ با اینکه در طی نه فصلی که سریال How I Met Your Mother پخش شد، قسمت‌هایی وجود داشت که چندان خوب نبودند ولی طرفداران برای قسمت آخر، انتظار یک کار بهتر را داشتند تا به خوبی داستان شخصیت‌های محبوب را به سرانجام برساند. اما متاسفانه خبری از سرانجام خوب نبود. فصل نهم سریال How I Met Your Mother در واقع در آخر هفته‌ای که بارنی و رابین قصد عروسی داشتند جریان داشت و گاهی زمان به جلو یا عقب برده می‌شد. در نیم ساعت ابتدایی این قسمت ازدواج رابین و بارنی به جدایی ختم می‌شود و در ادامه طولانی‌ترین قسمت سریال به ناراحت کننده‌ترین قسمت آن تبدیل می‌شود. Last Forever به بدترین شکل ممکن داستانی که تد قصد داشت برای فرزندان خود تعریف کند نابود کند.

منبع :Screenrant

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید