امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
نینتندو کنسول سویچ پایانی بر چرخه عمر تری دی اس نخواهد بود
3/67 امتیاز از 9 رای
 گجت  |     |   197

شرکت نینتندو اعلام کرده است که عرضه کنسول سویچ به معنای اتمام چرخه عمر کنسول دستی تری دی اس نخواهد بود و این کنسول دستی می‌تواند هنوز هم مسیر خودش را با موفقیت ادامه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیم‌شات در ادامه این مطلب همراه باشید.

شاید یکی از جذاب‌ترین چیزهایی که تا به این لحظه از کنسول سویچ شرکت نینتندو می‌دانیم، این است که این کنسول به شکل هیبریدی خانگی/ دستی طراحی شده است. به این معنی که بازیکنان می‌توانند از این کنسول در هر مکان و موقعیتی استفاده کنند.

همانطور که در جریان هستید، کنسول دستی تری دی اس شرکت نینتندو نیز قابلیت جابه جایی و استفاده در هر مکانی را دارد، بنابراین، سوالی که ذهن عده زیادی را درگیر کرده این است که آیا عرضه کنسول سویچ می‌تواند بر فروش کنسول دستی تری دی ای تاثیر منفی بگذارد و به عمر آن پایان دهد؟ آقای تاتسومی کیمیشیما (Tatsumi Kimishima)، رییس شرکت نینتندو، چنین نظری ندارد.

رییس شرکت نینتندو در مصاحبه‌ای که توسط سایت Bloomberg انجام شده است، در این مورد توضیح داده است که فروش کنسول دستی تری دی اس همچنان در حال رشد است. ممکن است که عرضه کنسول سویچ فروش این کنسول دستی را تحت الشعاع خودش قرار دهد، اما به این معنی نیست که با آمدن سویچ، عمر تری دی اس به پایان می‌رسد.

او گفت که به لطف پشتیبانی نرم افزاری شرکت نینتندو از تری دی اس، فروش این کنسول هنوز هم با قدرت در حال افزایش است. بنابراین، واضح است که این تجارت هنوز ادامه خواهد داشت. و مطمئنا عرضه کنسول سویچ به بازار باعث از بین رفتن کنسول دستی تری دی اس نخواهد شد، چرا که این کنسول مسیر مختص به خود را ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که بر اساس گزارش مالی که شرکت نینتندو در هفته پیش منتشر کرد، مشخص شد که کنسول دستی تری دی اس توانسته است در سه ماه اخیر حدود 2.7 میلیون نسخه فروش داشته باشد که نسبت به همین بازه زمانی بهتر از سال قبل عمل کرده است. همچنین اعلام شده است که بازی Pokemon Sun and Moon توانسته است بیشترین پیش خرید را در تاریخ بازی‌های شرکت نینتندو به نام خود ثبت کند.

کیمیشیما در مورد فلسفه ساخت کنسول سویچ گفته است که ما نمی‌خواستیم یک جانشین برای وی یو یا تری دی اس به وجود بیاوریم. بلکه هدف اصلی ما این بوده است که یک تجربه کاملا جدید را خلق کنیم. همانطور که در ویدیوی رونمایی از این کنسول مشاهده کردید، تجربه جدیدی که خلق کرده‌ایم هم به شکل ثابت و خانگی و هم به شکل قابل حمل قابل اجرا است.

آقای کیمیشیما در جواب به این پرسش که آیا در آینده کنسول سویچ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؟ گفته است که این کنسول در زمان عرضه (ماه مارس سال 2017) از چنین تکنولوژی پشتیبانی نخواهد کرد، هرچند این مورد را تکذیب هم نکرده است.

او گفت که اگر منظورتان آینده است، من نمی‌توانم به سادگی نه بگویم. ما باید این تکنولوژی و استفاده‌هایی که می‌توانیم از آن در بازی‌ها بکنیم را مورد بررسی قرار دهیم. این کار به مشخصات سیستمی بستگی دارد که می‌خواهیم از آن استفاده کنیم. منظور من این نیست که علاقه‌ای به واقعیت مجازی نداریم چون این تکنولوژی روش‌ها و تجربه‌های جدیدی را برای بازیکنان به وجود آورده است، اما ما باید بازی‌ها و نرم افزارهایی که می‌توانیم با این تکنولوژی ترکیب کنیم را هم در نظر داشته باشیم. بازی‌های شرکت نینتندو از سالیان دور به شکل‌های سنتی بازی شده‌اند و برای ترکیب آن‌ها با واقعیت مجازی باید وقت زیادی را صرف کنیم تا متوجه شویم که این تکنولوژی به موفقیت بازی‌ها کمکی می‌کند یا خیر.

نظرات خود را در رابطه با صحبت‌های رییس شرکت نینتندو در مورد کنسول سویچ و تری دی اس را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید