امروز : دوشنبه, 29 بهمن 1397
چرا ضربات پنالتی برای دروازه بان ها غیر منصفانه است؟ گجت تی وی
3/50 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   135

ضربات پنالتی از جمله بخش‌هایی ایست که فوتبال را به ورزشی سرگرم‌کننده و البته پرتنش تبدیل می‌کنند. اما آیا چنین ضرباتی برای دروازه‌بان‌هایی که زمان کمی برای واکنش دارند، منصفنانه است؟ در جدیدترین ویدیوی ، به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در جام جهانی امسال، این ضربه‌های پنالتی بودند که در برخی از بازی‌های مرحله حذفی تیم پیروز را مشخص کردند. اگرچه چنین وضعیتی هم برای بازیکن و هم برای دروازه‌بان پرتنش است، اما کار کسی که مسئولیت دفع توپ را بر عهده دارد، به مراتب دشوارتر خواهد بود.

0.4 ثانیه، زمانی‌ست که طول می‌کشد پلک بزنید. همچنین در همین زمان کوتاه، واکنش درست یا نادرست دروازه‌بان می‌تواند سرنوشت تیم را تغییر دهد. بدون شک در چنین فرصت کوتاهی، سرعت و چابکی برای دفع توپ کافی نخواهد بود و در عوض، دروازه‌بان باید مسیر حرکت توپ را تشخیص داده و یا بر پایه شانس و نظریه بازی عمل کند.

همچنین بخوانید:

تفریحات جایگزین جام جهانی ؛ چهار راه جالب برای تلف کردن 90 دقیقه در روز!

نظریه بازی یک استراتژی محبوب در علم اقتصاد است؛ جایی که نتیجه موقعیت موجود، بیشتر به چگونگی پیش‌بینی اقدامات حریف بستگی دارد تا نحوه عملکرد شما. ایگناسیو پالاسیو هوئرتا (Ignacio Palacios-Huerta) یکی اقتصادان‌های خبره است که با مطالعه روی بیشتر از 11 هزار ضربه پنالتی، تلاش کرده به سوالاتی که بالاتر مطرح کردیم، پاسخ دهد. او با استفاده از الگوهای علمی نشان می‌دهد که چرا ضربات پنالتی برای دروازه‌بان‌ها بسیار غیر منصفانه هستند:

دانلود ویدیو
تهیه شده در استودیو اختصاصی

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید