امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
3/50 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   186

۷ ماه از رونمایی نسل جدید تسلا رودستر می‌گذرد و تا امروز، انواع ادعاها و تئوری‌ها در مورد مشخصات رویایی این خودروی تمام برقی توسط کارشناسان مطرح شده است. تسلا رودستر جدید به‌عنوان نسل جدید سوپراسپرت‌های برقی شناخته می‌شود که عملکرد فنی و مصرف آن بی‌نظیر است. شاید بتوان گفت که ایلان ماسک قصد تولیدیکی از تاریخ‌سازترین خودروهای صنعت خودروسازی را دارد. تسلا رودستر جدید با ۱۰ هزار نیوتن‌متر گشتاور، در زمان ۱.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ تا سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت فقط ۴.۲ ثانیه نیاز است، مسیر ۴۰۰ متری در ۸.۸ ثانیه طی می‌شود و نهایت سرعت این مدل تمام برقی ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را پشت‌سر می‌گذارد.عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید  فرصت رانندگی با تسلا رودستر جدید برای همه وجود ندارد و هر فرد متقاضی تست رانندگی با این سوپراسپرت یا شاید هایپرکار برقی، باید رزومه‌ی قابل توجهی داشته باشد. امیل بورت یکی از افراد خوش‌شانس و مورد تأیید مقامات تسلا بوده که فرصت رانندگی با رودستر را داشته است. بورت برای کسب مجوز تست رانندگی تسلا رودستر جدید، عناوین شغلی شامل راننده‌ی حرفه‌ای، راننده‌ی تست برندهای مختلف، مجری اصلی همایش‌های و نمایشگاه‌های خودرو، طراح خودرو و راننده‌ی اصلی برنامه‌ی آموزش و نمایش آئودی را تجربه کرده است. هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین حرفه‌ی بورت، تست خودروهای برندهای مختلف و ارائه‌ی تجربه‌ی ارزشمند خود در اختیار مهندسان و متخصصان شرکت‌های خودروساز است. البته نباید دوستی نزدیک او با فرنز فن هایزهاوزن طراح ارشد تسلا را هم بی‌تأثیر دانست.عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید

مقاله‌های مرتبط:

  • آیا تسلا رودستر می‌تواند، گشتاور ۱۰ هزار نیوتن متر داشته باشد؟
تجربه‌ی اخیر بورت در تست رانندگی با مدل پروتوتایپ رودستر جدید در کنار مشتریان تسلا به‌وجود آمده است. بورت در رابطه با تسلا رودستر جدید گفت:

می‌دانم که در مورد اطلاعات فنی تسلا رودستر مانند شتاب اولیه صفر تا ۱۰۰، زمان ۴۰۰ متر و ... کمی تردید وجود دارد. بدون مشکل (از طرف مقامات تسلا) می‌توانم بگویم که این اعداد واقعی هستند. این اعداد تئوری و فقط محاسبه نیستند. ما در عمل این مشخصات را دیده‌ایم. شاید نباید این حرف را بزنم، ولی در حقیقت مشخصات اعلام شده حتی محافظه‌کارانه هم هستند. این خودرو یک سلاح تمام عیار خواهد بود.

عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
  • عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
  • عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
  • عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
  • عملکرد عالی تسلا رودستر در تست پیش تولید
باتوجه به مشخصات تسلا رودستر جدید و تجربه‌ی از نزدیک آن، باید اعتراف کرد که «سلاح تمام‌عیار» چندان توصیفی دور از واقعیت نیست. بورت در ادامه گفت:

من قطعاً از تسلا طرفداری می‌کنم چرا که در صورت تولید این خودرو و رسیدن آن به جاده‌ها، دنیا جای بهتری می‌شود؛ به‌این دلیل که دیگر خودروسازان برای شکست دادن آن محصولات جدید تولید خواهند کرد.

با تمام این تفاسیر هنوز تا سال ۲۰۲۰ و عرضه‌ی نسل دوم تسلا رودستر فاصله داریم. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که دست‌یابی به زمان کمتر ۲ ثانیه در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت با تایرهای استاندارد جاده‌ای ممکن نیست و باید تایرهای نسل جدید استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

کاربرد رایانش کوانتومی گوگل در تولید باتری فولکس واگن
باتری نیسان لیف، برق ورزشگاه فوتبال را تامین کرد
آلمان؛ میزبان اولین کارخانه گیگافکتوری تسلا در اروپا
مکلارن 600LT رونمایی شد
فناوری موتور برقی داخل چرخ؛ انقلاب تازه در خودروهای الکتریکی

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید