امروز : چهارشنبه, 01 شهریور 1396
گزارش مالی جدید اچ تی سی درامد بیشتر، ضرر کمتر
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   180

شرکت اچ تی سی نیز همچون دیگر غول‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند ساعاتی پیش گزارش مالی سه ماه پایانی سال 2016 خود را منتشر کرد که آمار ارقام آن نشان می‌دهد تایوانی‌ها سرانجام راه افزایش درآمد را درست تشخیص داده‌اند.

بر این اساس جدیدترین گزارش مالی اچ‌تی‌سی نشان می‌دهد که این شرکت تایوانی در سه ماه پایانی سال 2016 موفق به کسب درآمد 700 میلیون دلاری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد و نسبت به سه ماه قبلی بیش از 18 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این در مدت زمان مذکور، سود خالص این شرکت نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش یافته و به رقم 63 میلیون دلاری رسیده که پس از کسر مالیت به 59 میلیون دلار می‌رسد.

این گزارش نشان می‌دهد که استراتژی تمرکز و عرضه بر روی محصولات مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی توانسته سرانجام اچ‌تی‌سی را از ضرردهی‌های پیاپی نجات دهد. لازم به یادآوری است که هدست واقعیت مجازی HTC Vive این شرکت به تازگی توانسته است جوایز متعددی را از سوی T3 به عنوان بهترین گجت واقعیت مجازی سال کسب کند.

مدیر عامل اچ‌تی‌سی Cher Wang: ما بسیار خرسندیم که پرچم‌دار اچ تی سی 10 و هدست واقعیت مجازی HTC Vive در بازار با فروش بسیاری خوبی همراه بوده‌اند. ما در این مدت تمرکز خود را بر روی بازطراحی و مهندسی پیشرفته محصولاتمان معطوف کرده‌ایم. در این سه ماه ما فروشگاه آنلاین VIVEPORT را راه اندازی و توسعه داده‌ایم که انواع فایل‌های سازگار با فناوری واقعیت مجازی را ارائه می‌کند و از این موضوع که افراد مختلف از سرتاسر جهان اکنون قادر هستند مرزهای تخیل را با این فناوری رد کنند بسیار شادمان هستیم.

البته دلیل دیگر افزایش درآمد این شرکت در سه ماهه مذکور، ایجاد فروشگاه نرم‌افزاری آنلاین VIVEPORT بوده که ارائه دهنده انواع محتویات سازگار با هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی است. در پایان این گزارش همچنین از گوشی‌های سری پیکسل گوگل نیز که توسط اچ تی سی تولید شده‌اند، به عنوان یکی دیگر از دلایل افزایش سود خالص تایوانی‌ها در انتهای سال 2016 یاد شده است.

gsmarena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید