امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
اپلیکیشن TV اپل برنامه ای برای نمایش لیست فیلم
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   278

شاید اپل تلویزیون مخصوص به خود را نسازد، اما حداقل راهنمای تلویزیون خود را دارد. امروز کمپانی در مراسم مک خود از نرم‌افزار جدید رونمایی کرد. قرار است که این برنامه تمام محتوای کاربر را در یکجا جمع کند و به‌این‌ترتیب پیدا کردن برنامه‌های جدید برای تماشا کردن آسان شود.

این راهنما برای آی‌اواس و Apple TV موجود خواهد بود.

شاید راهنمای تلویزیون به نظر ساده برسد، اما می‌تواند راه‌حل هوشمندانه‌ای برای مشکلات اپل در این صنعت بشود. سال‌ها است که اپل می‌خواهد آنچه را برای موسیقی انجام داد، بر تلویزیون هم پیاده کند و بسته محتوای خودش را به مصرف‌کنندگان عرضه کند؛ اما پیوسته مدیران رسانه به خاطر شیوه مذاکره پرخاشگرانه اپل، مانع از تحقق این امر می‌شدند.

بهترین اتفاق ممکن برای اپل راهنمای تلویزیونی است که توانایی جست‌وجوی جهانی را داشته باشد؛ پوششی که به کمپانی اجازه مدیریت دسترسی کاربران به محتوای تولیدکنندگان مختلف را بدهد. کمپانی در ابتدای امسال با معرفی Single sign-on که کاربر با یک‌بار لاگین کردن به تمامی محتوا در tvOS دسترسی داشت، زمینه چنین سرویسی را آماده کرد. نحوه کار و سودمندی راهنمای تلویزیون در عمل مشخص می‌شود، اما مسلماً قدم دیگری در راستای جاه‌طلبی اپل است.

theverge


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید