امروز : شنبه, 29 دی 1397
گوشی سازان به شرکت DxOMark پیشنهاد رشوه داده بودند
3/50 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   126

شرکت DxOMark امروز به مرجعی مهم برای ارزیابی توان دوربین‌ها تبدیل شده است. کاربران به امتیازهای دوربین‌های حرفه‌ای و همچنین دوربین‌های موبایل در وب سایت DxOMark اهمیت زیادی می‌دهند، اما تا چه اندازه می‌توان به امتیاز‌های این مرجع اطمینان کرد؟

شرکت‌های زیادی امروز تلاش می‌کنند با رعایت استانداردهای شرکت DxOMark ، امتیازهای بالایی برای دوربین‌های محصولات خود در این مرجع به دست بیاورند. دلیل این موضوع نیز اهمیت دادن کاربران به امتیازهای دوربین‌ها در این وب سایت است. اما آیا ممکن است این شرکت، بدون در نظر گرفتن کیفیت و توان یک دوربین و به خاطر دریافت پول، امتیاز محصولی را بیشتر از بقیه قرار داده باشد؟

سیستم امتیازدهی شرکت DxOMark

تفکرهای این چنینی سبب شده برخی کاربران سیستم امتیازدهی شرکت DxOMark را مردود شمرده و آن را حاصل دریافت پول تلقی کنند. در همین رابطه وب سایت AndroidHeadlines با مدیر این شرکت گفتگویی انجام داد. نیکولاس تاچرد (Nicolas Touchard) گفت طی سال‌های اخیر، از طرف شرکت‌های سازنده دوربین‌های تخصصی و همچنین شرکت‌های گوشی‌ساز، چندین مرتبه به آن‌ها پیشنهاد رشوه شده است.

همچنین بخوانید:

امتیاز دوربین هواوی پی 20 پرو در DXOMark از تمامی پرچمداران بیشتر است

وی اعلام کرد شرکت DxOMark همواره به سرعت این دسته پیشنهادها را رد کرده است. شرکت‌هایی که از این مرجع درخواست کرده‌اند با دریافت پول، امتیازهای بالایی برای محصولاتشان در نظر بگیرد، آن‌هایی بوده‌اند که پیشتر با DxOMark همکاری نکرده و از نحوه فعالیت آن بی‌خبر بوده‌اند.

گوشی سازان به شرکت DxOMark پیشنهاد رشوه داده بودند

به عبارت دیگر، این مرجع امتیازدهی به دوربین‌ها، تا امروز هیچ پولی بابت هیچ بررسی تخصصی دریافت نکرده و مدعی است در آینده نیز هرگز چنین کاری انجام نخواهد داد. این شرکت بر اساس یک زمان‌بندی مشخص بررسی‌های تخصصی را انجام داده و به یک محصول امتیازدهی می‌کند، به همین دلیل از هیچ شرکتی حتی با دریافت پول، برای انجام کارهای خود دستور نخواهد گرفت.

همچنین بخوانید:

امتیاز DxOMark چیست و آیا ملاک خوبی برای انتخاب بهترین دوربین موبایل است؟

مدیر شرکت DxOMark اعلام کرد دریافت پول به منظور بررسی تخصصی گوشی های هوشمند و امتیازدهی به دوربین‌های آن‌ها امری مردود است، اما شرکت‌ها می‌توانند به منظور دریافت مشاوره‌های تخصصی و فنی، از این شرکت کمک بخواهند. به عنوان نمونه وان پلاس به منظور توسعه دوربین وان پلاس 5 از این شرکت درخواست مشاوره کرد و آن‌ها نیز این شرکت چینی را راهنمایی کردند. شرکت‌های گوشی‌ساز همچنین قادر هستند ابزار پیکربندی این شرکت با نام DxO Analyzer را خریداری کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد پیش از دست به کار شدن DxOMark، یک تخمین کلی از امتیاز دوربین گوشی خود در این مرجع به دست بیاورند.

شرکت DxOMark در حال حاضر دارای پنج آزمایشگاه بوده و بررسی دستگاه‌ها را در آن‌ها انجام می‌دهد. گفته می‌شود بررسی هر گوشی چیزی حدود ده روز زمان می‌برد، به طوری که پنج روز صرف تصویربرداری و فیلم‌برداری با دوربین شده و پنج روز دیگر، عکس‌ها و ویدیوهای گرفته شده تحلیل می‌شوند. این مجموعه اکنون کمپانی مستقلی از DxOLabs شناخته می‌شود، جایی که دوربین DxO One را تولید می‌کند.

منبع :gizmochina

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید