امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
ثبت نام محصولات ایران خودرو برای مشتریان امکان پذیر نشد
3/00 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   227

روز گذشته طرح جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو آغاز شد، اما ثبت نام محصولات ایران خودرو برای مشتریان امکان‌پذیر نبود و متقاضیان از همان ابتدای ثبت نام با عبارت تکمیل ظرفیت مواجه شدند.

ثبت نام محصولات ایران خودرو به صورت اقساطی از ساعت 10 صبح روز گذشته (چهارشنبه 23 خرداد 1397) در سایت فروش ایران خودرو آغاز شد، اما هیچ کس در این طرح فروش موفق به ثبت نام نشد و ظاهرا اصلا سایت برای مردم باز نشده است.

در هفته‌های اخیر موضوع احتکار خودرو و نفروختن خودروها به امید افزایش قیمت، حواشی زیادی را برای خودروسازان ایجاد کرد، اما ایران خودرو و سایپا هر بار این ماجرا را کتمان کردند. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز به نوعی از خودروسازان حمایت کرد و گفت خودروهای تولیدی غیر قابل احتکار هستند و تاکنون هیچ گزارشی در این مورد به دستمان نرسیده است.

پس از اعلام شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان از اول تیرماه، شرکت‌های ایران خودرو و سایپا طرح پیش فروش خودرو به مناسبت عید فطر را با قیمت‌های جدید آغاز کردند. قرار بود سایت فروش ایران خودرو از ساعت 10 صبح چهارشنبه 23 خرداد 1397 باز شود و برای جلوگیری از دلالی و واسطه‌گری، افرادی که در شش ماه اخیر موفق به ثبت نام محصولات ایران خودرو شده بودند، در این بخشنامه امکان ثبت نام نداشتند.

تکمیل ظرفیت ثبت نام محصولات ایران خودرو

در اتفاقی عجیب که البته پیش از این نیز مشابه آن را دیده بودیم، سایت فروش ایران خودرو دقایقی قبل از شروع ثبت نام از دسترس خارج شد و پس از شروع ثبت نام نیز افرادی که توانستند وارد سایت شوند با عبارت «ظرفیت تکمیل شد» مواجه شدند. شرکت ایران خودرو در این طرح فروش، محصولات خانواده پژو، رانا، سمند، دنا، وانت، دانگ فنگ و هایما را به صورت پیش فروش عرضه می‌کرد و نزدیک‌ترین موعد تحویل محصولات نیز آبان‌ماه 1397 بود. پس از باز شدن سایت فروش، تنها پیش فروش دو خودروی هایما برای تحویل در خرداد و تیر 1397 و وانت آریسان برای مردم عادی باقی مانده بود و فروش اقساطی سایر محصولات ایران خودرو طبق بخشنامه اعلام شده صورت نگرفت.

این اتفاق بار دیگر حرف و حدیث‌هایی در مورد ثبت نام محصولات ایران خودرو به وجود آورد؛ این که نمایندگی‌ها و کارکنان ایران خودرو قبل از مردم عادی با دسترسی ویژه به سایت، محصولات را پیش خرید می‌کنند و امکان ثبت نام برای مشتریان عادی وجود ندارد. برخی افراد مدعی شده‌اند که ثبت نام تنها از طریق نمایندگی‌ها انجام شده و سایت فروش در دسترس مردم و سرورهای عمومی قرار نداشته و تمام ظرفیت بلافاصله پس از مراجعه حضوری تعدادی خریدار تکمیل شده است.

تهیه شده در

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید