امروز : جمعه, 03 اسفند 1397
مایکروسافت هدست های واقعیت مجازی ویندوز 10 را با قیمت پایه 299 دلار معرفی کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   175

هرچند تاکنون مایکروسافت بر روی فناوری واقعیت ارزش افزوده و هدست هولولنز تمرکز کرده بود، با این حال در مراسمی که هم‌اکنون در شهر نیویورک برپا کرده است، در کنار قابلیت سازگاری ویندوز 10 با هدست‌های واقعیت مجازی، از سری هدست‌های شرکت‌های سخت افزاری خود با قیمت پایه 299 دلاری نیز رونمایی کرد.

هدست‌های واقعیت مجازی ویندوز 10 دارای ردیاب حسگر داخلی هستند، به طوری که آن‌ها را از داشتن دوربین خارجی و سنسور دنبال کننده چشم لیزری بی نیاز می‌کند. این هدست ها توسط شرکت‌های مطرحی همچون اچ‌پی، ایسر، ایسوس، لنوو و دیگر شرکای سخت افزاری مایکروسافت توسعه یافته اند.

این محصولات که بی شباهت به هدست پلی استیشن vr طراحی نشده‌اند، دارای کنترلر آزاد 6 جهته بوده و سیستم صدای آن شبیه به آن چیزی است که پیش‌تر در Santa Cruz prototype نیز مشاهده کرده‌ایم.

البته ناگفته نماند که این محصولات تلفیقی از فناوری واقعیت مجازی و ارزش افزوده است، به طوری که ردموندی‌ها سعی کرده‌اند اشیاء مجازی را به دنیای واقعی وارد کنند. هرچند در این مراسم عنوان گردید که هدست‌های واقعیت مجازی ویندوز 10 برای کار به گوشی هوشمند و یا سیستم دیگری وابسته نیستند، با این به حال به هدستی که توسط فرد بر روی سِن تست شد، سیمی متصل بود.

البته شرکت‌های بسیاری در این طرح مایکروسافت را همراه می‌کنند. به عنوان مثال ایسر در کنار Starbreeze مشغول ساخت نسخه ارتقا یافته StarVR برای کار با قابلیت جدید ویندوز 10 بوده و لنوو نیز در حال کار بر روی AntVR است. البته مایکروسافت در این بین رقبای سرسختی همچون سامسونگ و Oculus را در پیش روی دارد و از آنجا که Oculus اکنون متعلق به فیس‌بوک بوده و ردموندی‌ها نیز با این شرکت پیش‌تر همکاری محدودی داشته‌اند، باید منتظر ماند و دید که این شرکت در آپدیت سالانه چه برگ برنده‌ای را در مقابل بزرگان صنعت واقعیت مجازی رو خواهد کرد.

theverge


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید