امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
ساخت هر گوشی پیکسل برای گوگل چقدر هزینه دارد؟
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   210

همان‌طور که در جریان هستید، ساکنین مانتین ویو به تازگی عرضه گوشی‌های گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال در بازار را آغاز کرده اند. این محصولات که به نوعی جایگزین سری نکسوس شده‌اند، برخلاف گوشی‌های قبلی گوگل از فاکتور قیمت مقرون به صرفه پیروی نمی‌کنند، از این رو شاید این سؤال پیش بیاید که هزینه ساخت این محصولات به چه میزان بوده است که گوگل را وادار به تغییر استراتژی عرضه گوشی‌های ارزان قیمت کرده است.

از آنجا که قیمت گوشی‌های جدید گوگل با قیمت عرضه محصولات بالا رده‌ای همچون آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۷ اج در بازار برابری می‌کند، شرکت تحقیقاتی IHS Markit در گزارشی میزان هزینه تمام شده برای هر دستگاه از پیکسل اکس ال را تخمین زده است.

طبق این گزارش، گوگل برای ساخت هر یک گوشی پیکسل ایکس ال نسخه ۳۲ گیگابایتی تنها ۲۵۸ دلار هزینه می‌کند و این در حالی است که قیمت فروش آن ۷۶۹ دلار است، یعنی در فروش هر دستگاه گوگل ۴۸۵ دلار سود دریافت می‌کند. البته در نظر داشته باشید که در این گزارش اطلاعاتی در رابطه با هزینه تحقیقات و بازاریابی ارائه نشده است.

در سوی دیگر هنوز به طور دقیق مشخص نیست که گوگل چه هزینه‌ای را بابت ساخت گوشی‌های جدید این شرکت به اچ تی سی پرداخت کرده است، اما به طور کلی می‌توان برآورد کرد که سود این شرکت از گوشی‌های سری پیکسل با سود تولید آیفون برای اپل و گلکسی اس ۷ اج برای سامسونگ برابری می‌کند.

برخلاف چیزی که تا پیش از این تصور می‌شد، گوشی‌های سری پیکسل از فاکتور مقرون به صرفه بودن سری نکسوس پیروی نمی‌کنند و به طور مستقیم با پرچم‌داران بازار وارد رقابت شده‌اند. البته در نظر داشته باشید که گوگل در استراتژی جدید خود سخت افزار بالا رده در کنار پشتیبانی تمام عیار نرم افزاری را در گوشی‌های جدید خود تعبیه کرده است که نسبت به سایر محصولات اندرویدی بازار یک برگ برنده محسوب می‌شود.

phonearena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید