امروز : ﺳﻪشنبه, 02 بهمن 1397
هزینه ساخت هر قسمت سریال Get Down شبکه نتفلیکس از Game of Thrones هم بیشتر است
3/50 امتیاز از 12 رای
 کسب و کار  |     |   217

در این مدت، اثر جدید و بزرگ شبکه نتفلیکس (Netflix) سریال Get Down بیشتر به خاطر بودجه نجومی‌اش در صدر اخبار قرار گرفته است تا چیزهای دیگر، به طوری که حتی نقدهای مثبت اثر تازه کارگردان مشهور، باز لورمان (Baz Luhrmann) به چشم هم نمی‌آید. تولید این سریال برای نتفلیکس هم تاریخ‌ساز بود، از آن‌جایی که برای اولین بار در تاریخ این سرویس، فصل اول سریال را به دو بخش تقسیم شد. اما حالا به نظر می‌رسد که بودجه و هزینه ساخت هر قسمت، از قبل هم بیشتر شده است. برای جزئیات تکمیلی در ادامه با گیم‌شات همراه باشید.

طبق اخبار منتشر شده از سوی سایت ددلاین، بودجه اولیه که برای هر قسمت در نظر گرفته شده بود، 11 میلیون دلار بود اما حالا تولید هر قسمت به دلایل مختلف از جمله حق امتیاز جهانی نتفلیکس، حق امتیاز موسیقی‌ها و طراحی و تولید به 16 میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که شبکه اچ بی او (HBO) برای هر قسمت از فصل ششم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) نزدیک به 10 میلیون دلار خرج کرده بود.

این سریال در ابتدا از 7.5 میلیون دلار بودجه برای اپیزود، به 120 میلیون دلار در کل رسید. در این میان، نتفلیکس به جای جایگزین کردن باز لورمان و پایین آوردن هزینه‌های سنگین تولید، تصمیم گرفت به نوع نگاه او ایمان داشته باشد و اجازه دهد اثرش را همان‌طور که می‌خواهد بسازد. این کارگردان مشهور استرالیایی، آثاری همچون مولن روژ (Moulin Rouge)، استرالیا (Australia) و گتسبی بزرگ (The Great Gatsby) را در کارنامه دارد.

به نظر می‌رسد که هزینه تولید 12 قسمت اول سریال Get Down در انتها، چیزی نزدیک به 190 میلیون دلار باشد و لازم به ذکر است که تصویربرداری اثر هنوز به پایان نرسیده است. برای مقایسه بودجه، می‌توانیم فیلم‌هایی همچون سریع و خشمگین 7 (Furious 7) و جنگ جهانی زد (World War Z) را مثال بزنیم که بودجه 190 میلیون دلاری داشتند. اما سوالی که باید بپرسیم این است، آیا این خرج‌های دیوانه‌وار، برای نتفلیکس سودی هم خواهد داشت؟

شش قسمت فصل اول این سریال فعلأ در دسترس قرار گرفته است و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید، انتظار می‌رود که شش قسمت دوم در اوایل سال 2017 منتشر شوند.

نظر شما در مورد سریال Get Down چیست؟ آیا می‌تواند تبدیل به موفقیت مناسبی برای نتفلیکس شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید