امروز : پنجشنبه, 26 مهر 1397
کنترلر Xbox Adaptive Controller معرفی شد
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   40

مایکروسافت در حرکتی تحسین برانگیز، کنترلر Xbox Adaptive Controller را برای کاربرانی که دچار ناتوانی‌های جسمی هستند با قیمت 100 دلار به‌طور رسمی معرفی کرد.

بعد از شایعات و لیک‌هایی که هفته گذشته درباره کنترلر Xbox Adaptive Controller منتشر شد، مایکروسافت به‌طور رسمی این کنترلر را معرفی کرد. هدف این کنترلر ایجاد دسترسی آسان برای همه بازیکنان، به خصوص آن‌ها که قابلیت استفاده از دو دست خود با یک کنترلر معمولی ندارند، است. کنترلر Xbox Adaptive Controller قابلیت عوض کردن تنظیمات کلید‌ها، دکمه‌ها و جوی‌استیک‌های مختلفی دارد و قابلیت‌های شخصی سازی آن تحسین برانگیز است. تریلر معرفی آن را در انتهای خبر مشاهده می‌کنید.

کنترلر Xbox Adaptive Controller امسال با قیمت 100 دلار عرضه خواهد کرد. طراحی این کنترلر با همکاری موسسه‌های مختلفی همچون AbleGamers، SpecialEffect، Craig Hospital، The Cerebral Palsy Foundation و Warfighter Engaged انجام شده است. طبق گزارش سایت Engadget، این کنترلر دارای یک پورت USB-C و نوزده پورت 3.5 میلیمتری است که هر کدام نمایانگر یکی از دکمه‌های کنترلر معمولی ایکس‌باکس هستند.

از این پورت‌ها می‌توان برای اضافه کردن وسایلی همانند دکمه‌های بزرگ، کلیکر و غیره اضافه کرد. همچنین می‌توانید در حین بازی آن‌ها را عوض و یا با یکدیگر جایگزین کنید. عرضه این کنترلر حرکتی جالب از سوی مایکروسافت است و امیدواریم شرکت‌های دیگری مانند سونی و نینتندو هم با به دنبال گرفتن راه مایکروسافت، دسترسی آسان به گیمینگ را برای تمامی بازیکنان فراهم سازی کنند.

منبع :GamingBolt

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید