امروز : چهارشنبه, 04 بهمن 1396
رجز خوانی پاگانی برای شکستن رکورد پورشه 918 اسپایدر در نوربرگرینگ
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   139

پاگانی از برنامه خود برای ارتقا رکورد پیست نوربرگرینگ آلمان که به جهنم سبز مشهور است خبر داده. در واقع پاگانی می خواهد خاطرات خوبی که از این پیست دارد را دوباره زنده کند.

در سال 2007 میلادی پاگانی با مدل زوندا F خود توانست این پیست بسیار طویل را در عرض 7:27:82 درنوردد و رکورد سریع ترین اتومبیل تولید انبوه و غیرمسابقه ای را از آن خود کند.

پاگانی حرفی از این که چه مدلی از محصولاتش را به این پیست خواهد برد نزده، اما به احتمال زیاد جدیدترین محصول این شرکت یعنی پاگانی هویرا BC این نقش را بازی خواهد کرد.

پیشتر به صورت مخفیانه ویدیو های کوتاهی از حضور این ابرخودرو در پیست منتشر شده بود و حتی این احتمال هم می رود که پاگانی رکورد را به صورت مخفیانه شکسته است و در اطلاعیه های بعدی از این مهم پرده برداری خواهد کرد.

در حال حاضر رکورد دست ابرخودرو پورشه یعنی مدل 918 اسپایدر است که به صورت هیبریدی کار می کند و مجهز به دو موتور الکتریکی، جدای از موتور بنزین سوز است.

رکورد پورشه 6 دقیقه و57 ثانیه است که در سال 2013 به ثبت رسیده و هنوز هیچ خودروی تولید انبوه دیگری این رکورد را ارتقا نداده است.

از مشخصات پاگانی هویرا BC می توان به قدرت 789 اسب بخاری آن که موتور ساخته شده توسط مرسدس بنز AMG فراهم می شود و یک موتور 12 سیلندر V شکل مجهز به دو توربوشارژر با حجمی در حدود 6 لیتر است، اشاره کرد.

وزن این خودرو به دلیل استفاده از فیبرکربن کربن و منیزیم به عدد 1218 کیلوگرم می رسد که بسیار از پورشه 918 سبک تر است. تنها 20 نسخه از این مدل ساخته خواهد شد که همگی آن ها با قیمت 2.5 میلیون دلار به فروش رفته اند.

خودروسازان برای اثبات قابلیت های خودروهایشان به جهنم سبز قدم می گذارند و به صورت غیر مستقیم به زورآزمایی می پردازند.

البته همه خودروسازها در این امر موفق نمی شوند که برای مثال می توان به تصادف بسیار شدید کونیخزگ 0ne اشاره کرد که چندی پیش اتفاق افتاد، کونیخزگ هم برای دستیابی به رکورد پا به این پیست گذاشته بود اما در این زمینه فعلا با شکست مواجه شده است.

گمانه زنی ها درمورد حضور مجدد مک لارن با مدل P1 GTR این شرکت در پیست نوربرگرینگ می رود، به هر صورت رقابت بسیار جنجالی و غیرمستقیمی در بین خودروسازان مطرح جهانی در جریان است و باید دید که در آینده نزدیک چه خودروسازی رکورد پورشه را خواهد شکست.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید