امروز : چهارشنبه, 01 اسفند 1397
مطلبی درمورد کتاب های مجموعه A Song of Ice and Fire
3/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   128

سریال Game of Thrones که بر اساس داستانی از «جورج آر. آر. مارتین» (George R. R. Martin) تحت عنوان A Song of Ice and Fire ساخته شده است، از زمان پخش تا حالا بینندگان و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است، اما آیا چیزی درباره این کتاب‌ها می‌دانید؟

مجموعه A Song of Ice and Fire داستانی در ژانر حماسی-تخیلی بوده که جورج مارتین که یک رمان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است، در سال ۱۹۹۱ شروع به نوشتن آن کرد. اولین کتاب از این مجموعه، کتاب A Game of Thrones بود که در سال ۱۹۹۶ چاپ و منتشر شد. مارتین که برنامه اصلیش نوشتن یک مجموعه سه‌گانه بود، تا سال ۲۰۱۱ پنج جلد از این مجموعه را منتشر کرد و قرار است با اضافه کردن دو کتاب دیگر، یک مجموعه نهایی ۷ جلدی از کتاب A Song of Ice and Fire را به نشر برساند.

# عنوان صفحات فصل‌ها تعداد کلمات صوتی تاریخ انتشار در آمریکا
۱ A Game of Thrones ۶۹۴ ۷۳ ۲۹۲۷۲۷ ۳۳h ۵۳m آگوست ۱۹۹۶
۲ A Clash of Kings ۷۶۸ ۷۰ ۳۱۸۹۰۳ ۳۷h ۱۷m فوریه ۱۹۹۹
۳ A Storm of Swords ۹۷۳ ۸۲ ۴۱۴۶۰۴ ۴۷h ۳۷m نوامبر ۲۰۰۰
۴ A Feast for Crows ۷۵۳ ۴۶ ۲۹۵۰۳۲ ۳۱h ۱۰m نوامبر ۲۰۰۵
۵ A Dance with Dragons ۱۰۴۰ ۷۳ ۴۱۴۷۸۸ ۴۸h ۵۶m جولای ۲۰۱۱
۶ The Winds of Winter هنوز منتشر نشده
۷ A Dream of Spring هنوز منتشر نشده
کل ۴۲۲۸ ۳۴۴ ۱۷۳۶۰۵۴ ۱۹۸h ۵۳m

جدول بالا خلاصه‌ای از کتاب‌هاییست که مارتین تا حالا از مجموعه A Song of Ice and Fire به چاپ رسانده است.

داستان A Song of Ice and Fire در قاره‌های ساختگی وستروس و ایسوس اتفاق می‌افتد. داستان در هر فصل از این کتاب‌ها از زاویه دید محدود چند نفر تعریف می‌شود. هر راوی، زاویه دید شخصی خودش را به وقایع متفاوت دارد و خواننده هیچ‌گاه نمی‌تواند مطمئن باشد که آیا این شخصیت و نگاهش به وقایع مختلف، در داستان زنده می‌ماند یا خیر. سه داستان اصلی درباره جنگی مشترک بین خانواده‌های اصلی وستروس برای رسیدن به قدرت و پادشاهی کل این قاره بوده و همچنین تهدید دائمی وایت واکرها (موجودات ماورا الطبیعه‌ای) که در شمال وستروس زندگی می‌کنند و نیز جاه‌طلبی «دنریس تارگرین» (Daenerys Targaryen) برای رسیدن به تخت آهنی پادشاهی.

مطلبی درمورد کتاب های مجموعه A Song of Ice and Fire

مارتین برای نوشتن این سری کتاب از جنگ‌های متعددی که در انگلستان بین خانواده‌های Lancaster و York برای رسیدن به پادشاهی کل انگلستان (تحت عنوان جنگ‌های داخلی گل‌های رز) صورت گرفت و نیز رمان‌های تاریخی فرانسه الهام گرفت.

کتاب A Song of Ice and Fire به علت تجسم تصویری متفاوت از زنان و دین و نیز رئالیسم و واقع‌گرایی داستانش مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفت. در این سری کتاب‌ها، خوانندگان به صورت مکرر سوالاتی پیرامون مباحثی مثل وفاداری، غرور، تقوا، درستی یا نادرستی خشونت و… را از خود می‌پرسند.

تا ماه آوریل ۲۰۱۵، از سری کتاب‌های مارتین بیشتر از ۶۰ میلیون کپی در سراسر دنیا به فروش رفته بود و تا ژانویه سال گذشته هم این کتاب‌ها به ۴۷ زبان متفاوت دنیا ترجمه شده بودند. کتاب‌های چهارم و پنجم این مجموعه به محض انتشار، به صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های New York Times رفتند. از کتاب A Song of Ice and Fire تا حالا اثرات بسیاری از جمله یک سریال موفق و یک کامیک‌بوک و بازی‌های کامپیوتری و فکری و کارتی و… بسیاری منتشر شده است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید