امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
شیائومی نظرسنجی خود را پس از شکست MIUI از اندروید وان پاک کرد
3/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   97

به دنبال شکست MIUI از اندروید وان در یک نظرسنجی که توسط شیائومی و از طریق توییتر برگزار شده بود، مدیران این شرکت چینی توییت خود را حذف کردند!

هفته گذشته، شیائومی با برگزاری یک نظرسنجی از کاربران خواست تا از میان MIUI و اندروید وان، یکی را انتخاب کنند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، MIUI رامی است که اغلب گوشی های شیائومی همراه با آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، در حالی که اندروید وان مستقیما توسط گوگل ارائه شده و در گوشی های هوشمندی همچون می A1 می‌توان آن را پیدا کرد.

به نظر می‌رسد شیائومی انتظار پیروزی در این نظرسنجی را داشت، اما کاربران توییتر به گونه دیگری فکر می‌کردند. در آخرین آمار از نتایج این نظرسنجی، اندروید وان با 57 درصد بر MIUI با 43 درصد غلبه کرده بود. اما به دنبال شکست MIUI از اندروید وان ، حالا شیائومی توییت خود را پاک کرده است.

البته در دنیای اینترنت هیچ چیزی مخفی باقی نمی‌ماند و چشم‌های تیزبین تمام موارد را ثبت می‌کنند. نمونه چنین چیزی را در عکس زیر که از نظرسنجی شیائومی گرفته شده است، می‌توانید ببینید:

شیائومی نظرسنجی خود را پس از شکست MIUI از اندروید وان پاک کرد

شیائومی باید به جای حذف توییت خود، این شکست را با افتخار قبول می‌کرد؛ خصوصا این‌که بیشتر از 14 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و تعداد زیادتری از کاربران هم آن را دیدند. پس از شکست MIUI از اندروید وان ، واقعا هیچ کسی در انتظار تغییر استراتژی‌هایی این شرکت و استفاده از اندروید وان به جای رام اختصاصی خود نبود. فراتر از آن، اگر شیائومی یک گوشی ارزشمند دیگر بر پایه اندروید وان را معرفی می‌کرد، از نگاه کاربران پسندیده‌تر بود؛ موضوعی که البته هنوز هم احتمال آن وجود دارد.

علاوه بر این، شیائومی باید به این موضوع هم توجه می‌کرد که طی سال‌های اخیر، بسیاری از کاربران خواستار عرضه گوشی های هوشمند با نسخه خام اندروید توسط سازندگان مختلف هستند. مطمئنا عموم مصرف‌کنندگان از تفاوت‌های اندروید خام و نسخه‌ای که توسط سازندگان دیگر ارائه می‌شود، اطلاعی نداشته و حتی ممکن است این موضوع برای آنها بی‌اهمیت باشد؛ اما کاربران توییتر و شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از چنین موضوعی آگاه بوده‌اند.

به هر صورت، چندان اقدامی از سوی شیائومی بسیار حیرت‌انگیز بود، ولی ما واقعا می‌خواهیم که محصولات بیشتری همراه با اندروید خام توسط این شرکت عرضه شود.

منبع :GSMArena

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید