امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
فیلم Black Panther بیشترین تعداد توئیت را در رابطه با یک فیلم سینمایی در سال 2018 داشت
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   89

جدیدترین اثر سینمایی مارول که به زودی قرار است اکران شود، یکی از جنجالی‌ترین آثار امسال تا به اینجای کار بوده است. فیلم Black Panther فیلمی ابر قهرمانی با حضور شخصیت‌های رنگین پوست است.

تنها چند روز تا اکران رسمی فیلم Black Panther فیلم ابرقهرمانی پر سر و صدای مارول باقی مانده است و در حال حاضر، فیلم بیشترین توئیت را در شبکه مجازی توئیتر تا بدین جای 2018 به خود اختصاص داده است. تا بدین جای کار، ماجرای ملت Wakanda الهام بخش خیلی از چیزها از جمله خط تولید جواهرات تا آلبوم موسیقی متن محبوب فیلم اثر کندریک لامار (Kendrick Lamar) بوده است. بیشتر جنجال‌های آفریده شده توسط فیلم از شبکه اجتماعی توئیتر نشعت می‌گیرد که در آن جا، فیلم پایه ثابت بسیاری از بحث‌ها برای چندین ماه بوده است. مردمان رنگین پوست بیش از هر قشر دیگری برای اکران فیلم هیجان زده هستند و از همین حالا داستان این فیلم ابرقهرمانی را با آغوش باز پذیرفته‌اند. داستان تی چالا (T’Challa)، اریک کیلمونگر (Eric Killmonger)، اوکوی (Okoye)، ناکیا (Nakia) و دورا میلاج (Dora Milaje) قول داده شده تا فیلم Black Panther تبدیل به یک پدیده فرهنگی کند که تنها یک اثر ابرقهرمانی ساده مانند بسیاری که در طول سال ساخته می‌شوند نبوده و پا فراتر از آن می‌گذارد. گویا فیلم قرار از یک بار برای همیشه وجهه این دسته از فیلم‌ها را تغییر داده و تا بدین جای کار نیز توسط منتقدان و طرفداران ستوده شده است.

در حینی که مارول از وجود واکاندا در زمان فیلم Iron Man 2 نیز پرده برداری کرده بود، این ملت اسرار آمیز آفریقایی قرار است که مرکز اصلی رخ دادن اتفاقات فیلم Black Panther باشد. با شخصیت‌های منحصر به فرید فیلم که به همراه روایت قوی، فرهنگ غنی آفریقایی را به نمایش می‌گذارند، فیلم Black Panther در حال قرار دادن شخصیت تی چالا در صدر دنیای سینمایی مارول است. هر روزه، مردم در حال انجام عمل خیرخواهانه‌ای با هشتگ #BlackPantherChallenge هستند که به وسیله آن موفق به جمع آوری 300 هزار دلار شده‌اند تا به کودکان رنگین پوست نیازمند کمک کنند تا به تماشای فیلم در سینماها بروند. یکی دیگر از هشتگ‌های مربوط به فیلم Black Panther که مدتی است بسیار معروف شده، هشتگ #WhatBlackPantherMeansToMe است که توسط کایلا ساتون (Kayla Sutton) از مجمع Black Girl Nerds خلق شده که در سراسر دنیا در معرض توجه قرار دارد و در رابطه با اهمیت فیلم و تاثیراتش Black Panther برای مخاطبان سیاه پوست است. بدیهی است که بحث‌های توئیتر در حول و محور این فیلم، چیزی است که باید در نظر داشت.

به گفته Variety، فیلم Black Panther در حال حاضر به صورت رسمی، بیشترین توئیت مربوط به یک فیلم سینمایی در سال 2018 را به خود اختصاص داده است و با گذشتن از Star Wars: The Last Jedi (که در اواخر سال 2017 اکران شد) و Maze Runner: The Death Cure (که ماه گذشته در سینماها منتشر شد) در رتبه اول قرار دارد. این تنها رکوردی نیست که این فیلم ابرقهرمانی تا بدین جای کار موفق به شکستن آن شده و به فروش رفتن تمامی بلیت‌های پیش خرید برای تماشای فیلم در روز اول اکران از دیگر موفقیت‌های فیلم Black Panther است. بر اساس اکثر پیش بینی‌هایی که صورت گرفته، امکان بسیار بالایی وجود دارد که فیلم Black Panther موفق شود تا به 5 فروش برتر هفته اول تاریخ فیلم‌های ابرقهرمانی دست یابد.

فیلم Black Panther بیشترین تعداد توئیت را در رابطه با یک فیلم سینمایی در سال 2018 داشت

با توجه به میل و رغبتی که در حال حاضر و پیش از اکران، برای فیلم Black Panther وجود دارد، ادامه یافتن این سری و خلق یک فرنچایز برای آن، به هیچ وجه دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. از شخصیت‌هایی مانند شوری (Shuri) با بازی لتیتیا رایت (Letitia Wright) که در نهایت می‌تواند لباس Black Panther را به تن کند، تا داستان‌های غنی مربوط به دورا میلاج (Dora Milaje) بادیگاردهای شخصی تی چالا. واکاندا در حال حاضر یکی از بهترین مکان‌ها برای داستان سرایی و روایت خواهد بود. تریلر فیلم Avengers: Infinity War به ما نشان داد که واکاندا نقش مهمی را در این موضوع ایفا می‌کند که دنیای سینمایی مارول قرار است از پتانسیل این ملت، مانند پتانسیل آزگارد در سری Thor بهره ببرد. اگر چه اتفاقاتی که برای این کشور در ادامه مسیر خواهد افتاد فعلا یک معما است.

یک چیزی که درباره فیلم Black Panther مشخص است این است که تاثیراتی که فیلم در فرهنگ عامه خواهد گذاشت، انکار ناپذیرند و نه تنها این فیلم باید دارای دنباله‌هایی در دنیای سینمایی مارول باشد، بلکه مسیر را نیز برای فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف باز خواهد کرد تا به این جهان سینمایی وارد شوند. شاید ماجراهای واکاندا فعلا در مرکز توجهات باشد، ولی می‌توان مطمئن بود که به لطف این شبکه‌های اجتمایی و مخصوصاً توئیتر، میزبان شخصیت‌ها و روایات‌های خاص دیگری نیز خواهیم بود. در این میان، بیننده‌ها باید خود را آماده کنند که قرار است به زودی به تماشای پادشاه واکاندا و ماجراهایش بشتابند.

منبع :Screenrant

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید