امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
فیلم The Dark Knight به مناسبت سالگرد 10 سالگی اش باری دیگر در سینماها اکران می شود
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   391

به مناسبت سالگرد 10 سالگی فیلم The Dark Knight اثر «کریستوفر نولان» (Christopher Nolan)، برخی از سینماها موافق کرده‌اند تا این بلاک‌باستر سال 2008 را باری دیگر بر روی پرده نقره‌ای به نمایش بگذارند.

همانطور که اطلاع دارید، فیلم The Dark Knight در واقع دومین اثر نولان در سگانه بتمن بوده که اولین قسمت آن در سال 2005 با نام Batman Begins شروع به کار کرد و آخرین قسمت از آن تحت عنوان The Dark Knight Rises در سال 2012 به این مجموعه پایان داد. این مجموعه که «کریستین بیل» (Christian Bale) نقش اصلی را در آن ایفا می‌کرد، به دلیل تاریک بودن و فاصله گرفتن نولان از دنیای کمیک بوک‌ها و نزدیک شدن به دنیای واقعی از اکران اولین قسمت سر و صدای زیادی به پا کرد و طرفداران بی‌شماری مجذوب آن شدند.

نقطه عطف این سگانه هم از لحاظ فروش و هم از لحاظ استقبال منتقدین، قسمت دوم یعنی فیلم The Dark Knight به شمار می‌رود که در آن بتمن محبور می‌شود با دشمن اصلی خود، جوکر با بازی درخشان «هیث لدجر» (Heath Ledger) فقید، رو به رو شود. مرگ غیرمنتظره لدجر پس از اکران فیلم تاثیر عمیق‌تر و بیشتری بر روی مخاطبین داشت و کمک کرد تا این اثر ابرقهرمانی 534.8 میلیون دلار تنها از بازار داخلی به دست بیاورد. فروش این فیلم در کشورهای خارج از آمریکا نیز بسیار بالا بود و The Dark Knight حدود 469.7 میلیون دلار دیگر از بازار خارجی به جیب زد و توانست به صورت جهانی به 1 میلیارد دلار فروش دست پیدا کند. جالب است بدانید که لدجر پس از مرگش، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مقابل را دریافت کرد و انتقادهای بسیار زیاد مردم به دلیل نامزد نشدن فیلم The Dark Knight در بهترین فیلم آن سال باعث شد تا آکادمی تعداد نامزدهای بهترین فیلم را از 5 عنوان، به 10 عنوان افزایش دهد.

فیلم The Dark Knight به مناسبت سالگرد 10 سالگی اش باری دیگر در سینماها اکران می شود

حال که به سالگرد 10 سالگی این فیلم نزدیک شده‌ایم، برخی از سالن‌های سینمایی ایالت‌های نیوجرسی، نیویورک، ماساچوستس، رود آیلند و غیره تصمیم گرفته‌اند تا The Dark Knight را برای باری دیگر بر روی پرده بزرگ به تصویر بکشند.

لازم به ذکر بوده که بسیاری از طرفداران سگانه نولان، هنوز با بتمنی که «بن افلک» (Ben Affleck) در فیلم‌های Batman V Superman: Dawn of Justice و Justice League نشان داده است، ارتباط برقرار نکرده‌اند و کریستین بیل را بهترین بتمن تاریخ می‌دانند. جالب‌تر آنکه بیل به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که فیلم‌های بتمن جدیدی که افلک در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است را ندیده چرا که کار بازیگری و وظیفه پدری به او اجازه تماشای فیلم را نمی‌دهد.

منبع :Screenrant

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید