امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
میکرو توربین کامپکت دلتا برای خودروهای برقی
3/30 امتیاز از 13 رای
 خودرو  |     |   261

هنوز زمان زیادی باقی مانده است تا ببینیم آیا توربین ها می توانند تحولی در دنیای اتومبیل ها ایجاد کنند یا نه، اما با این وجود برخی از افراد به ایده ی استفاده از خودروهای توربین-الکتریکی علاقه مند هستند. تنها در امسال ما کامیون تروبین-الکتریک ماک و چند استفاده ی دیگر از توربین های پیشرفته را در خودروهای بزرگ مشاهده کردیم، همچنین دو خودروی سوپر اسپرت چینی مجهز به میکرو توربین نیز معرفی شدند. به این لیست باید نام MiTRE را نیز اضافه کنیم. این یک میکروتوربین برای افزایش شعاع حرکتی خودروهای الکتریکی است که که به عنوان جدیدترین ایده برای جل این مشکل توسط شرکت مهندسی بریتانیایی دلتا موتور اسپرت معرفی شده است. دلتا موتور اسپرت این میکرو توربین را به عنوان راه حلی مناسب برای افزایش برد خودروهای الکتریکی معرفی کرده است که در مقاتیسه با پیشرانه های احتراق داخلی مورد استفاده در خودروهای هیبریدی، سبک تر و تطبیق پذیرتر است. در ادامه همراه باشید.

دلتا موتور اسپرت در پروٰژه ی توسعه ی میکرو توربین MiTRE ‍از حمایت آژانس نوآوری بریتانیا (Innovate UK) نیز برخوردار است. در این ایده از این سامانه برای تولید نیروی الکتریسیته ی مورد نیاز برای افزایش شعاع حرکتی خودرو همانند مدل های هیبریدی معمول استفاده خواهد شد، با این تفاوت که دیگر اتکایی روی پیشرانه های بنزینی و یا دیزلی وجود ندارد.

توربین ها برخلاف پیشرانه های پیستونی می توانند با انواع متنوعی از سوخت ها کار کنند که این توانایی انعطاف پذیری آن ها را افزایش داده است، ضمن اینکه توربین ها از پتانسیل بیشتری برای کاهش آلایندگی و مصرف سوخت برخوردار هستند. دلتا تخمین زده است که میکرو توربین ۴۷ اسب بخاری MiTRE ۵۰ درصد سبک تر و ۴۰ درصد کوچک تر از پیشرانه ی پیستونی هم قدرت خودش باشد و با آلایندگی کم تر بتواند راندمان حرارتی بین ۳۰ الی ۳۵ درصد بالاتر را نیز ارائه دهد.

سیمون داسون مسئول مدیر عامل دلتا در این مورد می گوید: "ظاهرا یکی از اصلی ترین موضوعات در خصوص خودروهای الکتریکی، مساله ی شعاع حرکتی کم این خودروها است. ما راه حل مفهومی را معرفی کرده ایم که بر روی یکی از نسخه های اولیه ی خودروی الکتریکی اسپرت E4 نصب خواهد شد و اثبات خواهد کرد که هزینه ی پروژه ی ما آنقدر پایین است که نظر خودروسازان را به خود جلب کند، بنابراین ما راه حلی بسیار قوی برای پیشرفت خودروهای الکتریکی ارائه داده ایم."

دو خودروساز انگلیسی آریل و مورگان در زمینه ی تولید نسخه های ۲۲ و ۴۶ اسب بخاری MiTRE با دلتا همکاری دارند. این همکاری نه تنها از این منظر جذاب است که این دو سازنده، خودروهای خاصی را تولید می کنند بلکه جذابیت دیگر آن این است که خودروهای کوچک و سبک وزن این دو شرکت از پتانسیل بالایی برای استفاده از تکنولوژی توربین-الکتریک نسبت به کامیون ها و یا خودروهای سوپر اسپرتی که در گذشته دیده ایم دارند.

بنابراین ممکن است در آینده مدل های مفهومی توربین-الکتریک مورگان EV3 و آریل Aero-P را مشاهده کنیم. در پایان می توانید تصویر خودروی دلتا E4 کوپه را در پایین مشاهده کنید.

دلتا


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید