امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
شرکت HERE جمع اوری انی اطلاعات ترافیک را اغاز کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   237

جمع آوری اطلاعات سنسور خودرو های مختلف در جاده و گردآوری آن بر روی یک پایگاه داده واحد و ارائه آن به خودر و های مختلف زمینه ساز ایجاد سیستم های کمک راننده پیشرفته و همچنین خودرو های خودران است. به طور مثال وقتی کسی یک جاده را تا انتها بپیماید، طی یک تماس تلفنی به شما اطلاع دهد که حتما زنجیر چرخ داشته باشید، چرا که جاده بسیار لغزنده است. در واقع شما را آگاه و آماده مقابله با یک خطر بالقوه کرده است. تصور کنید که سیلی از اطلاعات مختلف از شرایط پیش روی جاده شما در اختیارتان قرار گیرد، مطمئنا خودرو و سیستم های پیشرفته خودرو برای مقابله با آن بسیار آماده تر خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این اطلاعات و نحوه گردآوری آن با همراه شوید.

collecting-data-here

ارائه یک پایگاه داده بر اساس پایگاه داده ابری (Cloud database) با جزيیات دقیق نقشه های سه بعدی که می تواند به صورت آنی (real time) بروز شود، می تواند سبب توسعه خودر وهای خودران و همچنین سیستم های کمک راننده پیشرفته شود. یکی از شرکت هایی که روی چنین پایگاه داده ی حقیقی ای کار می کند شرکت Here می باشد. این شرکت یکی واحد های سابق نوکیا است که در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت های آئودی، بی ام و و مرسدس بنز خریداری شده است.

در حال حاضر Here پایگاه داده ی خود را ساخته و اسم آن را پلتفرم Open Location نامیده است که می تواند روی خودرو ها ایفای نقش کنند. این پلتفرم قرار است که بر روی خودرو های شرکت های خودروسازی بی بی ام و، آئودی و مرسدس بنز پیاده سازی شود و با استفاده از سنسور های داخلی خود داده های مورد نیاز این پایگاه را به صورت آنی جمع آوری نمایند. در نهایت این پلتفرم شرکت Here شامل داده هایی از شرکت های مختلف خودروسازی خواهد بود.

این داده ها شامل سرعت، جهت و موقعیت خودرو، اطلاعاتی در مورد این که ترمز ها به صورت ناگهانی گرفته شده یا چراغ خطر برای خودرو روشن است، اطلاعات مربوط به ترافیک، علائم غیر دائمی همچون ساخت و ساز در جاده، ترافیک مربوط به تصادف یا انحراف، خطرات محیطی یا شرایط جاده ای است که به طور مثال توسط سنسور باران، استفاده سنگین از برف پاک کن، کم شدن نیروی جلو برنده تایر ها یا استفاده از چراغ مه شکن تعیین می شود:

collecting-data-here

همه این داده ها می تواند به صورت یک شکل در یک نقشه دقیق شرایط جاده گرد آوری شوند. راه بندان، شرایط خطرناک جاده یا دیگر داده ها و اطلاعات مهم می تواند سبب پیشرفت خودر وسازی شود. در ابتدا نقشه ها دارای سرویس های پایه ای هستند ولی در انتها می توانند برای سیستم های کمک راننده و در نهایت خودرو های خودران بسیار مفید و اثر بخش باشد. اطلاعات پایه ای شامل اطلاعات آنی از شرایط ترافیکی جاده، جهت ترافیک و خطرات بالقوه و حتی جای پارک است. مرحله بعد شامل اطلاعاتی است که جاپارک مناسب برای پارک خودرو را به راننده نمایش می دهد. علاوه بر این، این پلتفرم میزان دسترسی به آن جا ی پارک و همچنین زمان پارک را برای هر دو سمت خیابان بر اساس داده های گذشته رانندگی تخمین می زند. همچنین مسائلی از قبیل میزان هزینه های پارکینگ، رایگان بودن جاپارک و یا آپشن های کم هزینه موجود پارکینگ را در اختتیار راننده می گذارد.

همچنین اگر می خواهید در این زمینه اطلاعاتی از خودرو برادر بزرگتر خود بگیرید، Here پاسخ داده است که اطلاعات ارائه شده از خودرو ها ناشناس خواهد بود و این داده ها هیچ شناسه شخصی ندارند و به داده های ورودی متصل هستند.

collecting-data-here

در نهایت این شرکت Here از ایجاد اولین سرویس تجاری در دسترس برای مشتریان داخل و خارج شرکت های خودر وسازی در آینده ای نزدیک (۶ ماهه اول سال ۲۰۱۷ ) خبر می دهد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید