امروز : ﺳﻪشنبه, 01 آبان 1397
شارپ نمایشگری با تراکم ۱۰۰۰ پیکسل بر اینچ معرفی کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   289

مهمترین مشخصه های یک نمایشگر خوب برای به کارگیری در گوشی های هوشمند و دستگاه های مرتبط با واقعیت مجازی، شفافیت، کنتراست بالا و شارپ بودن تصاویر به نمایش درآمده در آن است. هرچقدر تراکم پیکسلی یک نمایشگر بالا باشد، شاخصه های یاد شده نیز بالاتر خواهند بود. شارپ نامی شناخته شده در صنعت تولید نمایشگر محسوب می شود و اخیرا گوشی های هوشمند زیادی از نمایشگرهای این کمپانی بهره می برند. بر همین اساس، این شرکت در جریان نمایشگاه CEATECH 2016 که در کشور ژاپن در حال برگزاری است، از نمایشگر جدیدی رونمایی کرده که از تراکم پیکسلی خارق العاده ی ۱۰۰۰ پیکسل بر اینچ بهره می برد.

از مدت ها پیش گفته می شد که شارپ در حال کار بر روی یک نمایشگر است، اما اکنون مشخص شد که نمایشگر مورد انتظار، همین نمونه ی مورد بحث است. به عنوان مرجعی جهت مقایسه، می توان به نمایشگر ۵.۷ اینچی به کار رفته در گوشی گلکسی نوت 7 اشاره کرد، این نمایشگر فوق العاده دارای تراکم پیکسلی ۵۱۸ پیکسل بر اینچ است. اکنون همین نمایشگر را با تراکم ۱۰۰۰ پیکسل بر اینچ تصور کنید، یقینا وضوح تصاویر به نمایش درآمده در آن، خارق العاده و فراتر از تصور خواهد بود.

شارپ قصد دارد تا با این محصول، صنعت ساخت نمایشگر و فناوری های مرتبط با آن را متحول کند. احتمالا در آینده ای نزدیک، شاهد به کارگیری چنین نمایشگرهایی در گوشی های هوشمند و هدست های واقعیت مجازی خواهیم بود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید