امروز : چهارشنبه, 04 بهمن 1396
گارتنر فروش کلی گوشی های هوشمند نسبت به سال ۲۰۱۵ افت خواهد داشت
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   146

در صورتی که فروش گوشی های هوشمند با کاهش ۱.۶ درصدی روبرو شود، برای دومین سال پیاپی شاهد افت فروش خواهیم بود. سال گذشته نیز در قیاس با سال قبل آن شاهد افت ۰.۷۵ درصدی بودیم.

البته گارتنر پیش بینی کرده است که فروش گوشی های هوشمند بار دیگر در سال ۲۰۱۷ به روند صعودی بازگردد. گارتنر پیش بینی عرضه ی ۱.۹ میلیارد دستگاه گوشی را در سال ۲۰۱۷ دارد که نسبت به پیش بینی ۱.۸۹ میلیارد دستگاهی امسال رشد ۱.۲ درصدی را نشان می دهد. در سال ۲۰۱۹ نیز انتظار رشد ۱.۲ درصدی و رسیدن به عدد ۱.۹۳ میلیارد دستگاه برای فروش گوشی های هوشمند می رود.

آمار گارتنر

فروش گوشی های اندرویدی با توجه به بیشتر شدن تعداد گوشی های چینی قدرتمند با قیمت پایین بالاتر رفته و اپل نیز شاهد کاهش ۱.۱ درصدی در فروش گوشی های هوشمند خود خواهد بود. در سال ۲۰۱۷ گوشی های بالارده دوباره با رشدی ۳.۵ درصدی همراه خواهند شد و دلیل این امر دوره ی تعویض دوساله ی گوشی ها توسط کاربران است.

فروش تبلت ها نیز بنابر انتظارات افت خواهد داشت و با کاهشی ۹.۷ درصدی از ۱۹۶ میلیون دستگاه به ۱۷۷ میلیون دستگاه خواهد رسید. گارتنر برای سال بعد کاهش کمتر ۲.۳ درصدی را پیش بینی کرده و در سال ۲۰۱۸ مقدار فروش تغییری نخواهد کرد اما انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ دوباره شاهد افزایش فروش تعداد تبلت ها باشیم.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید