امروز : یکشنبه, 01 بهمن 1396
ویدیوی تبدیل گوشی نوکیا 1100 به ساعت هوشمند
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   256

هکر فقط کسی نیست که به سیستم دیگران نفوذ می‌کند؛ هکرها همیشه سعی می‌کنند غیرممکن‌ها را ممکن کنند و حالا یکی از همین هکرها سعی کرده تا با قطعات گوشی 1100 نوکیا یک ساعت هوشمند بسازد!

جند مقاومت، یک بورد میکروکنترلر Arduino، یک ماژول بلوتوث و چند خط کدنویسی به همراه صفحه‌نمایش یک نوکیا 1100 و موتور لرزشی آن تنها چیزهایی بود که برای ساخت یک ساعت هوشمند توسط این هکر لازم بود. درست است که نوکیا 1100 با همه ارزش‌های تاریخی خود (!) دیگر منقرض شده است اما «دنیل دیویس» توانست حداقل از برخی قطعات آن استفاده مفیدی کند.

در ویدئوی سه‌بخشی که او در یوتیوب منتشر کرده آموزش کامل استفاده از قطعات Nokia 1100 به همراه یک بورد آردوینو و چند مقاومت برای راه‌اندازی صفحه‌نمایش این گوشی و استفاده از ماژول بلوتوث و کدنویسی برای نمایش تماس‌ها و پیامک‌ها به همراه تاریخ و ساعت روی صفحه‌نمایشی که بر مچ دستتان بسته می‌شود آمده است.

دیویس تمامی قطعات را در یک کیس که توسط پرینتر سه‌بعدی ساخته است قرار داده و یک باتری قابل شارژ 3.7 ولتی را نیز در آین جای داده است. او البته می‌گوید بهتر بود از باتری باریک‌تری برای کوچک‌تر کردن اندازه ساعت استفاده می‌کرد اما همین کار هم در نوع خود قابل ستایش است.

androidauthority


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید