امروز : دوشنبه, 02 بهمن 1396
اپل سنسور اثر انگشت ایفون 8 را در نمایشگر تمام صفحه OLED ان جای می دهد
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   194

شایعات جدید حاکی از آن است که آیفون در سال ۲۰۱۷، یک صفحه نمایش OLED بدون حاشیه و لبه به لبه ارائه خواهد داد که تمام جلو گوشی را پوشش می دهد. در نتیجه دکمه آشنای هوم با یک کلید لمسی مجازی جایگزین خواهد شد. این کلید مجازی با موتور تپتیک گوشی پشتیبانی می شود.

به تازگی USPTO، پتنت جدید اپل را منتشر کرده است که جزئیات بیشتری را درباره این نوآوری آشکار می کند. این اختراع، فناوری حسی خازنی (capacitive sensing technology) را ارائه می کند که از طریق فواصل موجود در فضا، امکان قرار گرفتن اسکنر اثر انگشت تاچ آی دی را در پشت صفحه نمایش فراهم می آورد. بعلاوه این ابتکار شامل لنزهای الکترواستاتیکی است که در آرایه ای از حسگرها گسترده شده اند. این حسگرها به طور دقیق الگوی اثر انگشت کاربر را اسکن می کنند. اگر اپل واقعا برنامه دارد تغییری در طراحی آیفون ها به وجود آورد، با این روش، قادر خواهد بود که صفحه نمایش تمام صفحه خود را در نسل بعدی آیفون ها ارائه دهد.

apple patent

البته اختراعات دیگری نیز در صنعت گوشی های هوشمند وجود دارند که امکان قرار دادن سنسور اثر انگشت را در پشت صفحه نمایش فراهم می آورند. فناوری کوالکام سنس آی دی (Qualcomm's Sense ID) از امواج مافوق صوت برای ثبت اثر انگشت بر روی سطوحی مثل شیشه، فلز و پلاستیک استفاده می کند. با این حال، اپل عملا می خواهد یک جایگزین مجازی برای دکمه هوم و قابلیت های آن بسازد. به عبارت دیگر این شرکت ترجیح می دهد تکنولوژی مربوط به خود را توسعه دهد. فناوری هایی شبیه به پتنتی که توضیح داده شد.

apple patent


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید