امروز : شنبه, 29 دی 1397
تماشا کنید سیستم خودران تسلا رانندگان بی توجه را تنبیه می کند
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   181

تسلا همواره در حال بهبود سیستم خودران خود است تا ایرادهای آن را به حداقل برساند، اما مدتی است که این کمپانی مسئولیت ­هایی را بر عهده ­ی رانندگان می ­گذارد و تأکید دارد تا مشتریان از دستورالعمل­ ها پیروی کنند. در بروزرسانی نسخه­ ی ۸.۰ از نرم­ افزار این سیستم، تسلا تمام تلاش خود را کرده است تا تمامی بهانه ­ها را از رانندگان بی­ توجه بگیرد. در این بروزرسانی علاوه بر هشدارهای جدی­ تر، شاهد تنبیه راننده توسط سیستم خودران نیز هستیم. تنبیهی که شامل محرومیت در استفاده از برخی قابلیت­ های سیستم خودران می ­شود.

سیستم خودران تسلا پس از اعلام هشداری، که به هشدار "۳ اخطار و بعد اخراج" معروف شده است، برخی از امکانات را غیرفعال می کند و شما را مجبور می­ کند تا بدون آن­ ها به رانندگی بپردازید. همانطور که در ویدیو مشاهده خواهید کرد، هنگام فعال کردن سیستم خودران پیام زیر روی مانیتور داشبورد ظاهر می­ شود:

لطفاً دست­ های خود را روی فرمان نگهدارید. آماده باشید تا در صورت لزوم کنترل را به ­دست بگیرید.

پس از مدتی (تقریباً ۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه) رانندگی، بدون آنکه دستان شما فرمان را لمس کند، اطراف مانیتور خودرو شروع به چشمک زدن می­ کند و هشدار زیر روی آن نقش می ­بندد:

فرمان را بگیرید.

سپس، سه مرحله ی هشدار صوتی به راننده داده می­ شود و در صورت عدم توجه به هشدارها پیام زیر روی مانیتور ظاهر می ­شود:

فرمان خودکار در ادامه­ ی راه غیر فعال است. برای کنترل خودرو فرمان را در اختیار بگیرید.

برای استفاده­ ی مجدد از سیستم خودران تسلا باید توقف کنید و خودرو را در حالت پارک قرار دهید. با این امید که از این تنبیه درس گرفته باشید. ویدیوی زیر این روش تنبیهی را در عمل نشان می ­دهد.

دانلود با کیفیت 360p / دانلود با کیفیت 720p

تسلا بارها در اطلاعیه­ های خود اذعان کرده است که سیستم خودران این کمپانی بی­ نقص نیست و راننده باید همواره آمادگی به­ دست گرفتن کنترل را داشته باشد. سیستم خودران تسلا تاکنون، مقصر اصلی در چندین تصادف شناخته شده است که از جمله ­ی آن­ها می توان به دو تصادف منجر به مرگ اشاره کرد. با افزایش فشارها و زیر ذره­ بین قرار گرفتن این کمپانی به دلیل تصادفات رخ داده، تسلا سعی دارد تا علاوه بر بهبود تکنولوژی خودران خود، مشتریان را از محدودیت ­های این سیستم و مسئولیت­ های رانندگان آگاه سازد.

نظر شما درباره ­ی این راه­ حل تسلا چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید