امروز : چهارشنبه, 26 دی 1397
تصمیم نهایی توییتر برای فروش خود در ششم ابان
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   188

رشد آهسته و از بین رفتن درآمد توییتر، آینده تاریکی را برای این شرکت نشان می‌داد؛ تا اینکه چند هفته پیش منابع نزدیک به این رسانه اجتماعی اعلام کردند که گوگل، Salesforce و دیگر شرکت‌های فعال درزمینهٔ تکنولوژی به خرید توییتر علاقه‌مند هستند.

در آن روز ارزش سهام شرکت 20 درصد افزایش پیدا کرد و حدس و گمان درباره بهترین خریدار، ادامه پیدا کرد؛ اما به نظر می‌رسد که دیگر زمان تصمیم‌گیری فرارسیده باشد: توییتر می‌خواهد تا قبل از ششم آبان ماه، روزی که گزارش درآمد سه‌ماهه خود را منتشر می‌کند، درباره وضعیت آینده این شرکت تصمیم گرفته باشد.

پیشنهاد‌های خرید تا مدت دو هفته آینده به پایان می‌رسند. Saleforce هنوز هم به خرید این شرکت علاقه‌مند است و می‌تواند از اطلاعات توییتر در هوش تجاری استفاده کند. ممکن است دیزنی هم پیشنهادی در خصوص خرید بدهد تا از پلتفرم رسانه اجتماعی خود برای بهبود برنامه‌ریزی‌اش بهره ببرد. بااینکه گوگل به‌عنوان یک خریدار برجسته احتمالی در نظر گرفته می‌شد، منابع متعددی اعلام کردند که این غول جست‌وجو پیشنهادی برای خرید نخواهد داد. اپل هم احتمالاً از این غوغا دور خواهد ماند.

اما احتمالاً توییتر هم فعلاً نمی‌داند که چه‌کاری می‌خواهد انجام دهد. شاید بتوان معلوم نبودن وضعیت آینده توییتر را به گردن جک دورسی انداخت. بنا به گزارش بلومبرگ، جنگ سه‌طرفه‌ای میان سه فرد دخیل در رهبری توییتر، پیرامون مشخص کردن آینده این کمپانی درگرفته است. مدیرعامل جک دورسی می‌خواهد که توییتر به‌صورت مستقل به کار خود ادامه دهد، اما یکی از مؤسسان توییتر به نام Ev Williams می‌خواهد که شرکت به فروش برسد. در میان این دو نفر رئیس امور مالی شرکت Anthony Noto نشسته و تلاش دارد که در این آشوب کنترل شرکت را در دست بگیرد. طبق گزارش‌ها سبک مدیریت دورسی به‌قدری تأثیرپذیر، انفعالی و خیالی شده که Noto برای پر کردن جای خالی مدیریتی محکم، دست‌به‌کار شده است؛ مثلاً این Noto بود که موفق شد برای پخش 10 بازی Thursday Night Football در توییتر با NFL قرارداد ببند. منابع متعددی هم اعلام کردند بااینکه Noto تنها وظیفه رسیدگی به امور مالی را بر عهده دارد، حرکت شرکت به‌سوی پخش زنده ویدئو را رهبری می‌کند. نتیجه اینکه قدرت جک دورسی به‌عنوان مدیرعامل شرکت بین دو مادون فعال خود، ساییده شده و از بین می‌رود.

شاید با تمام این‌ها توییتر به فروش نرسیده و به‌صورت مستقل به کار خود ادامه دهد. به نظر می‌رسد انجام مذاکره با هر خریداری پیش‌ازتاریخ ششم آبان ماه، عجولانه باشد. در بدترین حالت، توییتر متوجه می‌شود که بعد از دوازدهمین سه‌ماهه متوالی بدون سود خالص به‌عنوان یک شرکت عمومی، چگونه تعریف می‌شود و چه‌کاری انجام می‌دهد.

به‌روزرسانی: از خریداران توییتر دو شرکت کم شده‌اند. طبق این گزارش‌ها دیزنی و گوگل برخلاف پیشنهاد دادن، قیمتی مشخص نمی‌کنند.

engadget


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید