امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
یاهو اتهام اسکن ایمیل ها را زیرکانه تکذیب کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   239

اخیراً گزارشی مبنی بر همکاری یاهو با NSA و FBI و اسکن ایمیل‌های تمامی کاربران این شرکت منتشر شده است. اما یاهو اخیراً این ادعا را به شکل زیرکانه‌ای تکذیب کرده است.

طبق این گزارش حتی یاهو نرم‌افزار مخصوصی را برای شنود و بررسی ایمیل‌های کاربران ساخته بود. حالا یاهو سرانجام در پاسخ به این اتهامات گزارش منتشر شده را «گمراه کننده» خوانده است. یکی از سخنگوهای یاهو در این مورد می‌گوید:

این گزارش گمراه کننده است. ما به دقت هر درخواست دولت برای اطلاعات کاربران را تفسیر می‌کنیم تا کمترین میزان ممکن را افشا کنیم. ابزار اسکن ایمیلی که در گزارش به آن اشاره شده در سیستم‌های ما وجود ندارد.

جالب است یاهو به هیچ‌وجه کار با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را تکذیب نکرده و تنها می‌گوید این نرم‌افزار در سیستم‌های این شرکت وجود ندارد. به این ترتیب شاید یاهو راست بگوید و دیگر ایمیل‌ها را بررسی نمی‌کند اما این بیانیه به این معنا نیست که یاهو هیچ‌گاه چنین کاری را انجام نداده است! گزارش دیگری ادعا کرده است که این برنامه مخفیانه یاهو توسط مریسا میر مدیرعامل این شرکت انجام شده و او داستان را از تیم امنیتی یاهو پنهان کرده است. تیم امنیتی یاهو وقتی متوجه نرم‌افزار اسکن ایمیل‌ها شد در ابتدا تصور کرد که هکرها توانسته‌اند روی سیستم‌های یاهو نرم‌افزاری مخرب نصب کنند!

به هر حال به نظر می‌رسد یاهو آگاهانه اطلاعات کاربرانش را در اختیار آژانس‌های اطلاعاتی قرار داده و در حالی‌که این شرکت اصلاً وضعیت خوبی نداشته و اخیراً نیز به افشای اطلاعات میلیون‌ها کاربر خود اعتراف کرده قضایای اخیر می‌تواند یاهو را یک قدم به ورشکستگی نزدیک‌تر و از تصاحب توسط ورایزن دورتر کند.

ubergizmo


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید