امروز : شنبه, 04 اسفند 1397
فیلم Boo 2 A Madea Halloween فیلم های Snowman Blade Runner 2049 و Geostorm را در گیشه شکست داد
3/50 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   102

فیلم Boo 2! A Madea Halloween توانست در رقابت این هفته «باکس آفیس» (BoxOffice) از سد رقیبانی همچون Snowman ،Blade Runner 2049 و Geostorm بگذرد و رتبه اول گیشه را بدست آورد.

این نهمین بار است که «تایلر پری» (Tyler Perry) در سری فیلم‌های Madea، نقش این کارکتر معروف را بازی می‌کند. علی رغم اینکه این مجموعه فیلم‌ها به ندرت نظر منتقدین را به خود جلب کرده‌اند، ولی باتوجه به بودجه‌های پایین خودشان توانسته‌اند فروش بسیار خوبی را تجربه کنند. اصلی‌ترین رقیب فیلم Boo 2! A Madea Halloween، اثر جدید «دین دولین» (Dean Devlin) یعنی Geostorm بود. فیلمی که به‌نظر می‌رسد، قرار است شکست سنگینی را در گیشه تجربه کند.

استودیو Lionsgate در زمان‌بندی اکران فیلم Boo 2! A Madea Halloween بسیار هوشمندانه عمل کرده به‌گونه‌ای که این فیلم توانست به سادگی رتبه اول باکس آفیس این هفته را بدست آورد و آنقدر موفق عمل کرد که در عرض تنها 3 روز، تقریبا بودجه خود را دراورده است.

به‌گزارش Variety، فیلم Boo 2! A Madea Halloween در این آخر هفته توانست در 2.388 سالن سینما، 21.7 میلیون دلار در خاک آمریکا فروش کند. این میزان فروش تنها 25 درصد کمتر از فروش شماره اول این فیلم است. این فیلم بودجه تقریبی 20-25 میلیون دلاری دارد و علی رغم نظر منفی منتقدان، توانست رتبه A- را از سایت CinemaScore بدست آورد که این موضوع نشان می‌دهد نه تنها استودیو Lionsgate می‌تواند انتظار سود قابل توجهی را داشته باشد، بلکه طرفداران مجموعه فیلم‌های Madea نیز از فیلم راضی هستند.

اما هرچقدر فیلم Boo 2! A Madea Halloween از نظر مالی امیدوار کننده ظاهر شد، رقیب اصلیش در باکس آفیس این هفته یعنی فیلم Geostorm ناامید کننده بود. این فیلم که رتبه دوم باکس‌آفیس این هفته را در اختیار دارد، تنها توانست 13.3 میلیون دلار فروش داشته باشد که حتی از رقم 15 میلیون دلاری که برای فیلم‌برداری دوباره برخی صحنه‌های فیلم هزینه شد هم کمتر است. Geostorm که «جرارد باتلر» (Gerard Butler) را به‌عنوان نقش اصلی دارد، در مجموع چیزی نزدیک به 100 میلیون دلار هزینه ساخت داشته و با این اوصاف به‌نظر می‌رسد عوامل فیلم یکی از بزرگترین شکست‌های تجاری امسال را تجربه خواهند کرد. این فیلم از نظر هنری هم اصلا موفق نبوده و به هیچ عنوان نتوانسته نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند. اما خبر نسبتا خوب برای عوامل فیلم این است که Geostorm در گیشه جهانی 36 میلیون دلار فروش داشته است.

رتبه سوم باکس آفیس این هفته هم در اختیار فیلم Happy Death Day است که توانست در دومین هفته اکرانش 9.4 میلیون دلار فروش داشته باشد. فیلم «دنیس ویلنوو» (Denis Villeneuve) یعنی Blade Runner 2049 هم، در هفته سوم اکرانش روند نه‌چندان خوب خودش را ادامه داد و با 7.4 میلیون دلار فروش، در رتبه چهارم ایستاد.

اما فیلم Only The Brave علی رغم نقدهای مثبتی که دریافت کرد، تنها 6 میلیون دلار فروش داشت تا بلافاصله بعد از Blade Runner 2049، باری دیگر ثابت شود که نقدهای مثبت لزوما به معنی فروش بالا نیستند. فیلم The Snowman هم با تنها 3.4 میلیون دلار فروش و دریافت نقدهای منفی، شکستی همه جانبه را برای استودیو یونیورسال رقم زد.

به هر حال برنده قطعی باکس آفیس این هفته فیلم Boo 2! A Madea Halloween بود. فیلمی که باوجود نقدهای منفی‌ای که دریافت کرد، می‌تواند سود خوبی را برای استودیو سازنده خودش به ارمغان بیاورد. از باکس‌آفیس این هفته می‌توان یک برداشت مثبت و یک برداشت منفی کرد. برداشت مثبت این است که شاید از این به بعد فیلم‌هایی مانند Geostorm که از همان ابتدا محکوم به شکست تجاری و هنری هستند، کمتر ساخته شوند و برداشت منفی این است که با توجه به عملکرد نه چندان درخشان فیلم Blade Runner 2049 در گیشه، شاید از این پس کمتر شاهد ساخته شدن فیلم‌هایی که بودجه بالا طلب می‌کنند ولی عامه‌پسند نیستند، باشیم. موضوعی که مطمئنا نمی‌تواند خبر خوبی برای سینما باشد.

منبع :Screenrant

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید