امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
تماشا کنید صندلی های خودران نیسان
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   279

ایستادن در صف برای مدت زمان طولانی از جمله مسائلی است که همه به نوعی با آن درگیر هستند. خوشبختانه نیسان به فناوری جدیدی دست پیدا کرده است که به موجب آن این مسئله کمی قابل تحمل تر می شود.

خودروساز ژاپنی از سیستمی رونمایی کرده است که از آن با عنوان صندلی پروپایلوت نام می برد، این صندلی خودران درحالی که شما بر روی آن نشسته و در حال استراحت هستید، به طور اتوماتیک در داخل صف انتظار جابه جا می شود. صندلی یاد شده توسط دوربین های توکار خود، صندلی روبروی خود را تشخیص داده و آن را با حفظ فاصله ی ثابتی دنبال می کند.

در ویدیوی زیر می توانید نحوه ی عملکرد این سیستم را تماشا کنید:

لینک دانلود

نیسان صندلی جدید خود را از تکنولوژی رانندگی خودران پروپایلوت که از ماه اوت در کشور ژاپن و در خودروی مینی ون سرنا عرضه شده، الهام گرفته است. تکنولوژی پروپایلوت خودرو را در فاصله ی ایمنی با خودروی جلویی نگه می دارد و موقعیت خودرو را در مرکز مسیر عبور، تثبیت می کند.

این صندلی خودران ممکن است بیشتر جنبه ی نمایشی داشته باشد اما نیسان به طور جدی قصد ارائه ی آن به بازار جهانی را دارد. نیسان در حال مذاکره با رستوران هایی در ژاپن است که می خواهند این تکنولوژی را به مشتریان خود ارائه دهند. رستوران های ژاپنی علاقه ی خود به داشتن این تکنولوژی را با توییت نام و آدرس وب سایت خود با هشتک های Wanted و NissanProPilotChair اعلام می کنند. سال آینده رستوران های برگزیده به این تکنولوژی مجهز خواهند شد.

لازم به ذکر است که این اولین تلاش نیسان در زمینه ی فناوری های مرتبط با صندلی نیست. اوایل امسال نیز این کمپانی صندلی های اداری با قابلیت قرار گرفتن در جای خود به صورت خودکار را ارائه کرد که با تماس دست کاربر، شروع به حرکت می کردند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید