امروز : چهارشنبه, 21 آذر 1397
ال جی و کوالکام برای توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار با یکدیگر همکاری می کنند
4/00 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   169

ال جی الکترونیکس اعلام کرد این شرکت قصد دارد با کوالکام همکاری کند. این دو شرکت برای تحقیق و توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار با یکدیگر کار می‌کنند.

کوالکام مدت‌هاست مغز متفکر دستگاه‌های هوشمند را طراحی می‌کند. تراشه‌های این شرکت در ابعاد کوچک طراحی شده و اغلب در محصولات موبایل و قابل حمل مورد استفاده قرار می‌گیرند. ار طرفی دیگر ال جی مدتی است به تولید قطعات مربوط به اتومبیل های هوشمند می‌پردازد. همکاری این دو شرکت بسیار بزرگ با یکدیگر، می‌‌تواند نویدبخش افزایش سرعت توسعه فناوری‌های مربوط به ماشین های خودران و اتومبیل های بدون راننده باشد.

این دو شرکت در راستای قرارداد همکاری امضا شده، یک مرکز تحقیقاتی در سئول افتتاح کردند. آن‌ها حتی تصمیم دارند یک مرکز تحقیقاتی مشترک دیگر را تا انتهای سال 2018 تاسیس کنند. در مرکز تحقیقاتی، هر دو شرکت به منظور توسعه تکنولوژی نسل جدید شبکه موبایل 5G برای اتومبیل‌ها فعالیت خواهند کرد.

ال جی و کوالکام برای توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار با یکدیگر همکاری می کنند

تکنولوژی رانندگی خودکار به نسل پنجم شبکه موبایل وابسته است

هدف دیگر آن‌ها، انجام تحقیقات بر روی تکنولوژی C-V2X است. به عقیده تحلیلگران، این فناوری برای توسعه نسل بعدی اتومبیل‌های خودکار ضروری است. کیم جین-یونگ (Kim Jin-Yong) معاون اجرایی رییس بخش قطعات خودروهای هوشمند ال جی اعلام کرد این شرکت تصمیم دارد با ترکیب تجربه‌های خود در فناوری‌های ارتباطات خودرویی و همچنین راهکارهای بسیار پیشرفته کوالکام در فناوری‌هایی همچون LTE و 5G، رهبری بازار نسل آینده اجزای اتومبیل‌ها را به دست بگیرد. آن‌ها عقیده دارند تحقیقات مشترک کوالکام و ال جی، سبب دستاوردهایی خواهد شد که در صورت فعالیت این دو شرکت به تنهایی دست‌نیافتنی هستند.

همچنین بخوانید:

اتومبیل های خودران ؛ جنایتکاران بزرگ قرن یا دوست‌دار انسان‌ها؟

ناکول دیگال (Nakul Duggal) نایب رییس بخش مدیریت تولید کوالکام تکنولوژی نیز گفت با قرار گرفتن تکنولوژی رانندگی خودکار بر روی یک مسیر هموار، اکنون کوالکام تصمیم دارد با ال جی برای برآورده کردن نیاز امروز صنعت خودروسازی همکاری کند. توسعه تکنولوژی C-V2X در نسل آینده اتومبیل‌ها از دیگر اهداف مهم همکاری ال جی و کوالکام در بخش توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار است.

ال جی و کوالکام برای توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار با یکدیگر همکاری می کنند

دلیل نیاز به فراهم‌سازی اتصال شبکه 5G به جای LTE در ماشین‌های خورکار، الزام به ارسال و دریافت سریع و بدون مکث اطلاعات بسیار مهم است. حین توسعه تکنولوژی رانندگی خودکار با کمک شبکه 5G در مقایسه با سریع‌ترین تکنولوژی LTE همچون Gigabit LTE، اطلاعات پنچ برابر سریع‌تر ارسال و دریافت شده و تاخیر تا ده برابر کاهش پیدا می‌کند.

وقتی یک اتومبیل تمام خودکار باشد، نیاز است اطلاعات را خیلی زود با مرکز کنترل تبادل کند و کوچکترین مکثی ممکن است منجر به بروز حادثه شود. ال جی و کوالکام همچنین تصمیم دارند برای توسعه سایر تکنولوژی‌های بی‌سیم، که برای تضمین امنیت اتومبیل‌های خودکار لازم هستند، تحقیقاتی را انجام بدهند.

همچنین بخوانید:

ایلان ماسک: دو سال تا رانندگی خودکار کامل اتومبیل های تسلا فاصله داریم

منبع :gizmochina

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید