امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
بی ام و، قصد تولید کوپه لوکس سری ۸ را دارد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   830

چند روز پیش، تعدادی از تصاویر مربوط به یک خودروی جدید تحت نام برند بی ام و، با استتار سنگین در شبکه ی مجازی و اینترنت منتشر شده بود. در رابطه با این تصاویر، بسیاری از افراد بین دو گزینه مردد بودند: نسل جدید سری ۶ یا سری ۸ جدید.

bmw 8 series

bmw 8 series

اخبار جدیدی که به دست ما رسیده حاکی از آن است که باواریایی ها رسما تایید کرده اند که این تصاویر مربوط به سری ۸ جدید از کوپه ی لوکس این کمپانی است. این خودرو به همراه آئودی A9 که چندی پیش خبر تولید آن را به اطلاع شما رساندیم، رسما به رقابت با مرسدس بنز کلاس S کوپه خواهد پرداخت و در کلاس گرند تورینگ سایز بزرگ قرار خواهد گرفت.

bmw 8 series

البته هم اکنون نیز قبل از تولید این سری، بی ام و با سری های ۴ و ۶، تجربه ی فوق العاده ای در کلاس گرندتور به صاحبانشان القا می کند. سری ۸ قرار است تاکید شدیدی بر وقار، ابهت و جذبه داشته باشد. در هر صورت در آلمان بین بزرگان خودروسازی دنیا، عمل حمله و دفاع بین کمپانی ها برای تصاحب بازار، امری طبیعی است، بنابراین خبر تولید سری ۸ بی ام و و آئودی A9 چندان مایه ی تعجب نیست! این دو کمپانی، برای رقابت با مرسدس بنز نیاز به یک موجود بزرگ، خشن، لوکس و سریع خواهند داشت و آنها نیز در حقیقت با این کلاس جدید درصدد پاسخگویی به این نیاز هستند.

bmw 8 series

بر اساس طراحی جدید بی ام و، این خودرو طویل ترین خودروی باواریایی ها خواهد بود، حتی طویل تر از سری ۷. کوپه ی سری ۸ پرچم دار کوپه های این کمپانی آلمانی خواهد بود. به نظر می رسد که استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و تجهیزات لوکس این کمپانی، به همراه قوی ترین پیشرانه های موجود در سری ۷ در این خودرو اجتناب ناپذیر باشد.

نباید انتظار به کارگیری سیستم پلاگین هیبریدی 740e در سری ۸ را داشته باشید. اما استفاده از پیشرانه ی خطی ۶ سیلندر ۳ لیتری و توربوی این کمپانی در بخش پایه برای این خودرو با کد 840i محتمل تر است. احتمالاً در کنار آن گزینه های قوی تری مانند پیشرانه ی ۴٫۴ لیتری V8 توربو در 850i و حتی غول ۱۲ سیلندر V شکل ۶٫۶ لیتری توربو در مدل 860i برای رقابت با S65 AMG کوپه ی مرسدس، در نظر گرفته خواهند شد.

bmw 8 series

بی ام و همیشه بر خلاف رقیب اشتوتگارتی خود که خودورهایی با شمایل بسیار لوکس می سازد، گزینه ی اسپرت بودن و ایجاد تصویری وحشی از خودروهایش را در اولویت قرار داده است و در این سری هم این گزینه صادق خواهد بود. البته باواریایی ها یک بار شانس خود را در این کلاس با سری ۸ امتحان کردند که در آخر با این که از رقیب وقتش، مرسدس بنز کلاس SL اسپرت تر بود، با شکست مواجه شدند.

bmw 8 series

بی ام و هم اکنون کوپه های فوق العاده ای در کلاس گرند تور تولید می کند، ولی سری ۸ بسیار لوکس تر و قوی تر از برادران خود خواهد بود و موفقیت و شکوه را برای این کمپانی رقم خواهد زد.

نظر شما در رابطه با این خودروی جذاب چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید