امروز : پنجشنبه, 22 آذر 1397
دیوید فینچر در مصاحبه ای از نحوه فیلم سازی استودیو مارول انتقاد کرد
4/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   188

«دیوید فینچر» (David Fincher) طی مصاحبه‌ای در مورد سریال جدیدش، از نحوه فیلم‌سازی «استودیو مارول» (Marvel Studio) انتقاد کرد.

فینچر چند انتقاد در مورد نحوه فیلم سازی استودیو مارول مطرح کرد. در حالی که احتمالا بسیاری از اهالی هالیوود جرئت انتقاد از مارول را ندارند،فینچر آنقدر مورد احترام هست که بداند اگر حرفی بزند مشکلی برایش ایجاد نخواهد شد.

هنگامی که سری فیلم‌های پرشور «دنیای سینمایی مارول» (MCU) در باکس آفیس جایگاه بالایی دارند و توسط بسیاری از منتقدان تحسین شده‌اند، منطقی به نظر می‌رسد که کارگردان مطرحی مثل فینچر با روش خطی فیلم‌سازی این کمپانی که تاکید بیشتری بر نیازهای کمپانی دارد تا خود فیلم‌ساز، مخالفت کند. فینچر همیشه از دخالت‌های استودیو بیزار بوده است و برایش مهم نبوده دخالت‌ها اثر مثیت بر کارش دارند یا منفی.

فینچر در مصاحبه اخیر خود، که به صورت آنلاین توسط Yellow King Film Boy پست شد، در مورد سریال جدیدش «شکارچی ذهن» (Mindhunter) در شبکه نتفلیکس، صحبت کرد. او در حالی که نقد مستقیمی بر فیلم‌سازی استودیو مارول داشت، از نتفلیکس بخاطر پخش داستان‌های پیچیده‌ای که ممکن است در دنیای سینمایی امروز جایی نداشته باشند، تقدیر کرد. او توضیح داد :

ببینید، تعداد زیادی افراد بااستعداد وجود دارند که تحمل کار‌کردن برای مارول را ندارند و من فکر می‌کنم اگر بتوانیم جایی مناسب و سنجیده برای پرورش آن‌ها فراهم کنیم، می‌توانند موفق شوند نه اینکه دست و پایشان در بازی بسته باشد.

دیوید فینچر اولین کارگردانی نیست که از شیوه فیلم‌سازی مارول انتقاد می‌کند البته کسانی هم مانند «جیمز گان» (James Gunn) و «برادران روسو» (Russo Brothers) وجود دارند که توانسته‌اند زیر سایه مارول و روش فیلم‌سازی آن‌ها بدرخشند.

در آخر مهم نیست که چگونه به نحوه فیلم‌سازی مارول می‌نگریم یا نظر فینچر در مورد آن‌ها چیست. چون فیلم‌های این استودیو فروش بسیار بالایی دارند و نقد‌های نسبتا خوبی دریافت می‌کنند

منبع :Screenrant

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید