امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
هک موبایل های سامسونگ با استفاده از ضعف سیستم امنیتی Knox
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   263

سامسونگ ادعا می کند knox قدرتمندترین سرویس امنیتی موبایل است. اما با بررسی های جدید مشخص شده است که این ادعا چندان هم درست نیست. البته پیش از این گزارشی درباره آسیب پذیری جدی در نرم افزار امنیتی knox اعلام شده بود اما ظاهرا آسیب پذیری جدید جدی تر از موارد قبل محسوب می شود.

محققان شرکت امنیتی وایرال در بررسی های خود در این سیستم آسیب پذیری را کشف کردند که از طریق آن به طور کامل کنترل موبایل های گلکسی اس 6 و گلکسی نوت 5 را به دست گرفتند. البته این شرکت خیلی سریع کشف این باگ امنیتی را به سامسونگ گزارش داد و آن ها در آپدیت امنیتی بعدی این مشکل را برطرف کردند.

محققان این شرکت توضیح داده اند که آن ها توانستند با این ضعف تمام سیستم های امنیتی در موبایل را کنار بزنند و کد خود را به اجرا بگذارند. باوجود این که سامسونگ با انتشار آپدیت CVE-2015-1805 از ادامه مشکل جلوگیری کرد، اما موبایل های قدیمی تری که هنوز آپدیت نشده اند، به دلیل این مشکل امنیتی بسیار آسیب پذیر هستند.

بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، سامسونگ همواره مشتریان خود را تشویق می کند جدیدترین آپدیت ها را در موبایل های خود نصب کنند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید