امروز : ﺳﻪشنبه, 22 آبان 1397
گوگل از جزییات توسعه دستیار هوشمند خود می گوید
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   224

گوگل در جریان کنفرانس Google I/O امسال از دستیار صوتی جدید خود موسوم به Google Assistant رونمایی کرد. این دستیار رقیبی جدی برای دستیار صوتی الکسا (Alexa) شرکت آمازون، سیری اپل و کورتانای مایکروسافت محسوب می شود. هم اکنون، این دستیار صوتی به عنوان یک دستیار شخصی گوگل در اختیار همه ی کاربران است.

مدیر عامل شرکت گوگل، ساندار پیچای (Sundar Pichai) و دیگر کارمندان گوگل در جریان رویدادی که امروز در سن فرانسیسکو در حال برگزاری است، مجموعه ی کاملی از ویژگی های Google Assistant را به نمایش گذاشتند. این نرم افزار از مزیت های کامل جستجوی نوآورانه ی گوگل شامل نمودارهای علمی و مبتنی بر اطلاعات، ترجمه، تشخیص زبان و صدا و پردازش آن و بهبودهایی در زمینه ی یادگیری ماشین به منظور تجزیه و تحلیل در سطح انسانی بهره می برد.

به علاوه، شرکت گوگل با استفاده از فناوری WaveNet (شبکه ی موجی) نرم افزار Google Assistant را بهبود بخشیده است که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی و نه فقط به صورت خواندن عبارات و کلمات، اقدام به تبدیل متن به گفتار کرده و بسیار شبیه به یک انسان پاسخ دهد. این دستیار کا ساختار آوایی را با استفاده از هوش مصنوعی، بازتولید می کند.

شرکت گوگل به تازگی نرم افزار گپ جدید خود را تحت عنوان Allo منتشر کرده است که دارای قابلیت هایی از دستیار جدید گوگل به شکل محدودی بود. اما امروز شاهد محصولات جدیدی هستیم که از دستیار جدید گوگل بهره می برد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید