امروز : دوشنبه, 02 بهمن 1396
زین پس می توانید درون چت های تلگرام بازی کنید
3/50 امتیاز از 12 رای
 بازی  |     |   221

شرکت تلگرام ساعاتی پیش نسخه جدید پیام‌رسان خود را منتشر کرد که در آن امکان بازی‌های دو نفره و گروهی در گروه‌ها و چت‌ها گنجانده شده است.

تلگرام پس از آنکه به تازگی قابلیت رمزگذاری دو طرفه را به پیام‌رسان خود افزود، در تازه‌ترین به‌روزرسانی هم امکان بازی در چت‌ها را ایجاد کرده است.

بر کسی پوشیده نیست که این روزها لااقل در ایران، اکثر علاقه‌مندان به اپلیکیشن‌های و به خصوص پیام‌رسان‌های موبایلی، ساعت‌ها به گفتگو با دوستان، همکاران و سایر اعضای گروه‌های مختلف در شبکه پیام‌رسان تلگرام می‌پردازند، از این رو تلگرام نیز می‌کوشد تا با افزایش قابلیت‌های پیام‌رسان خود، از مهاجرت میلیون‌ها کاربر خود به سایر سرویس‌ها مشابه جلوگیری کند.

telegramدر همین راستا به تازگی نسخه جدید پیام‌رسان موبایلی تلگرام منتشر گردیده که در آن قابلیت بازی در چت‌ها تعبیه شده است. همچنین نسخه جدید تلگرام از صفحات HTML5 پشتیبانی خواهند کرد و این یعنی اینکه شما قادر خواهید بود به اجرای اپلیکیشن در محیط HTML5 بپردازید.

همان‌طور که گفته شد، نسخه جدید تلگرام از HTML5 پشتیبانی کرده، به طوری که توسعه‌دهندگان نیز قادر خواهند بود بازی‌هایی با گرافیک و صدا را بر پایه این فناوری بر روی پلتفرم تلگرام ایجاد کنند. در این سرویس همچنین بازی‌های طراحی شده بر پایه پلتفرم Google Play Games کار خواهند کرد، با این حال تلگرام، API های خاصی را هم به توسعه دهندگان معرفی خواهد کرد

در حال حاضر 30 بازی پیش‌فرض بر روی این بستر تعبیه شده است، با این حال انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده تعداد آن‌ها افزایش یابد. کاربران قادر خواهند بود با فرمان [email protected] برای دوستان خود، آن‌ها را به انجام بازی‌ها دو و چند نفره دعوت کنند. همچنین قادر خواهید بود با اضافه کردن روبات [email protected]، به لیست بازی‌ها کنونی دسترسی داشته باشید.

در این سیستم همچنین ساز و کاری تعبیه شده که اجازه می‌دهد یک بازی را در یک گروه به اشتراک گذاشته و یا اینکه به صورت یک لیدر، شیوه بازی دیگران را زیر نظر داشته باشید. البته به یاد داشته باشید که برای بهره‌مندی از این قابلیت بایستی اپلیکیشن تلگرام دستگاه خود را به نسخه 3.13 و بالاتر ارتقا داده باشید؛ همچنین شرکت توسعه دهنده اعلام کرده است که بازی‌های درون چت تلگرام، بر روی دستگاه‌های اندرویدی قدرت گرفته از اندروید 4.4 به بالاتر؛ گوشی‌های آیفون 4 و جدیدتر از آن، تمام گوشی‌های ویندوزی و نسخه دسکتاپ این پیام‌رسان قابل دسترس است.

appnet-google-play

appnet-app-store

phonearena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید