امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
دستگاه کنترل خودکار انسولین برای بیماران دیابت نوع اول در راه است
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   245

برای افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند کنترل میزان قند خون بسیار پیچیده است؛ در مواردی بیماران باید از انسولین به صورت تزریقی استفاده کنند. سازمان FDA در آمریکا مجوز فروش اولین سیستم تنظیم خودکار انسولین خون را برای بیماران دیابت نوع اول داده است. گجت MiniMed 670G از شرکت Medtronic با بهره گیری از حس گرهایی خاص میزان گلوکوز خون را در هر ۵ دقیقه اندازه گیری می کند و در موقع لزوم انسولین مورد نیاز را تامین می کند. بنابراین با استفاده از این گجت دخالت فرد در فرآیند کنترل قند خون به حداقل می رسد.

با وجود مزایای مثبت، گجت 670G خالی از اشکال نیست. این گجت برای دیابت نوع دوم که شایع تر هم هست مناسب نیست و برای استفاده از آن محدودیت سنی وجود دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده این گجت برای افراد ۱۴ سال به بالا مناسب است و برای بیماران خردسال عملکرد دقیقی ندارد. در ضمن 670G میزان قند خون را در بازه ی استاندارد نگه می دارد و برای بازه های دیگر عملکرد اثربخشی ندارد.

به هر حال این گجت می تواند اولین قدم برای کمک به بیماران دیابتی باشد که خیلی از آن ها از بیماری خود اطلاعی ندارند. در ایران حدود ۴ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند که طبق آمار، سن ابتلا به این بیماری از استانداردهای بین المللی در کشورهای توسعه یافته بسیار پایین تر است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید