امروز : ﺳﻪشنبه, 20 آذر 1397
اپل از پیوستن به کنسرسیوم جدید هوش مصنوعی خودداری کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   150

اپل از پیوستن به کنسرسیوم جدید هوش مصنوعی که در آن، گوگل و فیسبوک هم شرکت دارند، خودداری کرد. هدف از این ائتلاف، اطمینان بخشی به فراهم کردن یک فناوری امن، اخلاق مدار و شفاف در زمینه ی هوش مصنوعی است.

این ائتلاف که روز چهارشنبه با نام "شراکت در هوش مصنوعی" (Partnership on AI) معرفی شد، شامل کمپانی های دیگری چون آمازون، مایکروسافت و IBM نیز می شود. در این میان اپل برای پیوستن به این ائتلاف سخت گیری های خاص خود را دارد.

"اریک هورویتز" (Eric Horvitz)، همکار فنی و مدیر عامل تحقیقات مایکروسافت، گفت: "ما با اپل در این رابطه مذاکراتی انجام دادیم و آن ها نسبت به این حرکت اشتیاق نشان دادند. به شخصه امیدوار هستم که شاهد حضور اپل در این ائتلاف باشیم."

اپل نسبت به دیگر غول های تکنولوژی، عادت دارد تا مخفی کارانه تر عمل کند و وقتی صحبت از توسعه ی یک فناوری جدید می شوند، اهالی کوپرتینو ترجیح می دهند که یکه و تنها عمل کنند.

در حال حاضر اپل مشغول توسعه ی فناوری هوش مصنوعی و افزودن قابلیت های مربوط به یادگیری ماشینی است. ضمن این که شماری از استارتاپ های کوچک فعال در این زمینه را هم خریداری کرده است. Partnership on AI یک سازمان مستقل به شمار می آید که برای پیشبرد درک عمومی از هوش مصنوعی شکل گرفته است تا فرصت ها و بسترهای موجود در این زمینه را انسجام بخشد.

در هفته های آتی از موسسات علمی، شرکت های مستقل و دیگر متخصصان فعال در عرصه ی امنیت و اخلاق دعوت خواهد شد که به هیئت مدیره ی این سازمان بپیوندند.

در این میان باید منتظر بود و دید که آیا اپل در آینده به این ائتلاف خواهد پیوست یا همچنان به ساز مخالف زدن ادامه خواهد داد!


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید