امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
مدیرعامل ایرانسل تعرفه VoLTE و VoWiFi با تماس عادی برابر است
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   866

علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد حذف بسته ۱۰۰ گیگابایتی یکساله این اپراتور اعلام کرد: بسته یکساله به شش ماهه تبدیل شده است و قیمتش هم تغییری نکرده است. با آمدن فناوری TDD-LTE سیاست های ارائه بسته در ایرانسل تغییر می کند. به دلیل استفاده ثابت از TD-LTE بسته های پر حجم به این فناوری ارسال می شود و بسته های با حجم متوسط و کم در FD-LTE (شبکه معمولی LTE که در تمام گوشی های 4G استفاده می شود) ارائه خواهد شد. پیش از این به دلیل عدم ارائه TD-LTE این بسته ها در شبکه 4G ارائه می شد.

دزفولی به سئوال دیگر خبرنگار در مورد قیمت و زمان ارائه های جدید ایرانسل که با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد، گفت: در بحث TDD-LTE قیمت بسته ها بیش از یک ماه است که بر روی سایت ایرانسل قرار دارد. دو نوع مودم داخلی (in door) برای TD-LTE ارائه می شود که قیمت هر دو ۳۵۹ هزار تومان است. یک مودم خارج ساختمانی (out door) نیز برای این فناوری ارائه می شود که تا دو هفته دیگر به بازار ارائه می شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

مدیرعامل ایرانسل افزود: در فناوری VoLTE (تماس در بستر LTE بدون برگشت به شبکه 3G یا 2G) که تعرفه مکالمه هیچ تفاوتی با تعرفه های کنونی ندارد. VoWiFi (تماس در بستر وای فای) نیز همین تعرفه هاست مگر اینکه فرد هزینه ای برای وای فای و اینترنت بپردازد که آن هم مبلغی نمی شود. این دو سرویس نیز به زودی و در هفته های آینده به کاربران ایرانسل ارائه خواهد شد.

او ادامه داد: سیم کارت گردشگر که هم اکنون عرضه می شود. سیم کارت کودک و نوجوان نیز آمده عرضه به بازار است. سیم کارت چند شماره ای نیز تا سه هفته دیگر به بازار ارائه می شود و مشترکان ایرانسل می توانند از این سیم کارت استفاده کنند.

دزفولی در مورد فناوری +4G یا همان فناوری LTE Advance گفت: کاربران ایرانسل که گوشی های آنها دارای مودم نسل چهارم Cat6 به بالاست می توانند از این فناوری استفاده کنند. هم اکنون گوشی های زیادی در بازار از این مودم ها بهره مند هستند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید