امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
فروش اوپو در هند اپل را پشت سر گذاشت
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   256

اپل اخیرا اعلام کرده است که با کاهش سود در سال جاری روبرو خواهد بود و حالا به نظر می رسد که آن ها واقعا به چیزهایی در پشت پرده پی برده اند که چنین اظهار نظری داشته اند. به نظر می رسد شرایط در بازار هند کمی برای اپل سخت شده است؛ بازاری که از قضا برای این شرکت یک بازار کلیدی به شمار می رود. شرکت چینی اوپو اعلام کرده است که در ماه آگوست موفق شده تا اپل را از لحاظ ارزش سهم از بازار پشت سر بگذارد.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Gfk در ماه آگوست، اوپو موفق شده تا ۸ درصد از ارزش گوشی های فروش رفته در هند را به خود اختصاص دهد و این در حالی است که سهم اپل از این شاخص فقط ۶.۳ درصد بوده است. پس از این دو شرکت هم شرکت های LYF و Micromax با ۶.۱ و ۵.۴ درصد در رتبه های بعدی قرار داشته اند. این در حالی است که سامسونگ با ۴۶.۹ درصد پیشتاز بازار هند در این ماه بوده است.

با این حال داده های منتشر شده از سوی Counterpoint Research نشان می دهد که اپل با ۵.۶ درصد از سهم بازار هند در رتبه ششم این بازار قرار دارد. اوپو نیز با سهم ۷ درصدی از بازار جایگاه سوم خود را در بازار هند حفظ کرده و از سوی شیائومی با ۶.۸ درصد تعقیب می شود.

طبق گزارش Counterpoint Research، لنوو-موتورولا در مجموع توانسته اند با ۸.۵ درصد رتبه دوم بازار هند را در اختیار داشته باشند که البته آمار ترکیبی این دو شرکت در مقایسه با ماه جولای ۱.۲ درصد کاهش را نشان می دهد.

اگر احیانا در مورد تفاوت آمار ارائه شده از سوی این دو موسسه متجب شده اید باید بگوییم که Gfk فروش به مشتری نهایی را در بازارهای با جمعیت بالای ۵۰۰۰۰ نفر بررسی می کند ولی Counterpoint فروش به تجار خرده فروش را مد نظر قرار می دهد.

این نتایج عرضه موفق آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را بیش از قبل برای اپل حیاتی می کند چرا که این شرکت حالا با رقابت شدیدی از سوی شرکت های چینی نه تنها در حجم فروش بلکه در ارزش فروش در بازار هند مواجه شده است. پیش از این سامسونگ و اپل به صورت سنتی بازار هند را از لحاظ ارزش فروش در اختیار داشتند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید